سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  10:52

ارتش دموکراتیک سوریه:

برای تبادل اسرای داعشی با زنان ربوده شده دروزی آماده ایم

سرویس سوریه - ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به ربوده شدن زنان دروزی توسط گروه تروریستی داعش اعلام کرده است: آماده تبادل اسرای داعشی با زنان ربوده شده دروزی هستیم.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری هاوارنیوز، ارتش دموکراتیک سوریه در بیانیه ای با اشاره به ربوده شدن زنان دروزی در روزهای اخیر توسط گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه عنوان کرده است: داعش با دست زدن به یک جنایت وحشیانه در جنوب سوریه یک گروه از انسان های دروزی را ربوده است. ما به عنوان ارتش دموکراتیک سوریه برای آزادی زنان دروزی ربوده شده توسط داعش، آماده تبادل اسرای داعشی هستیم.

پس از آن که دولت مرکزی اقدامی جدی برای آزادی زنان دروزی انجام نداد، ارتش دموکراتیک سوریه با انتشار این بیانیه به گروه تروریستی داعش پیشنهاد داده است: در صورت آزادی زنان دروزی این ارتش آماده است تا برخی از فرماندهان داعشی را که در دست نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه اسیر هستند، آزاد کند.

لازم به ذکر است، تروریست های داعشی هفته پیش با حمله به منطقه سویدا بیش از 250 شهروند عادی را در این شهر که اکثریت آنان را دروزی های سوریه تشکیل می دهند قتل عام کرده و بیش از 30 زن دروزی را نیز ربوده است.

 

کد خبرنگار: 30102