سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  12:45

استاندار ایلام اعلام کرد:

حمایت مالی، امنیتی و تخصصی از سرمایه گذاران در بخش معدن ایلام

سرویس ایلام - استاندار ایلام در دیدار با رؤسای سازمان نظام مهندسی معدن و رییس خانه معدن کشور، وعده داد: از سرمایه گذاران در بخش معدن ایلام حمایت مالی، امنیتی و تخصصی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، قاسم سلیمانی دشتکی عنوان کرد: استان ایلام بی صبرانه منتظر سرمایه گذاران در حوزه های مختلف از جمله بخش صنعت و  معدن است و بطور قطع تمامی موانع سرمایه گذاری در استان با همکاری دستگاه های اجرایی برداشته می شود.

وی بخش معدن را یکی از مهم ترین حوزه هایی دانست که می تواند پایه های اقتصاد کشور را مستحکم تر گرداند و تصریح نمود: ظرفیت های بیشماری در استان ایلام و در بخش معدن وجود دارد و این ظرفیت ها آماده سرمایه گذاری است.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: آمادگی داریم مشکلات واحدهای معدنی استان ایلام را در جلسات تخصصی حل کنیم و علاوه بر این تسهیلات ارزان قیمت در جهت شکوفایی بخش معدن استان به کار گرفته می شود.

نادعلی اسماعیلی رییس نظام مهندسی معدن کشور نیز در این دیدار گفت: استفاده از ظرفیت های معدنی کشور و استان ایلام می تواند منجر به رونق تولید و اشتغال در کشور شود و هم اکنون 37 هزار نفر در سراسر کشور عضو سازمان نظام مهندسی معدن هستند.

به گزارش کردپرس، 87 معدن در استان ایلام وجود دارد که 67 واحد از این تعداد فعال هستندو  ظرفیت تولید سالانه معادن استان ایلام 1.9 میلیون تن است که بیش از 12 نوع ماده معدنی در معادن استان استخراج می شود.