سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  13:11

مرگ مغزی کودک بوکانی در اثر کودک آزاری

سرویس آذربایجان غربی- رییس بهزیستی شهرستان بوکان گفت: کودک 6 ساله بوکانی به دلیل کودک آزاری توسط والدین دچار مرگ مغزی شده است.

خالد احمد نژاد رییس بهزیستی شهرستان بوکان در گفتگو با خبرنگار کردپرس گفت: روز چهارشنبه (12 مرداد) پیکر نیمه جان یک پسربچه شش ساله توسط پدر و مادرش به عنوان مریض به بیمارستان بوکان منتقل شد.  خون ریزی مغزی، کبودی در دست وپا، شکستگی دندان، ضرب دیدگی سینه در کودک مشاهده شد. وضعیت نامناسب جسمانی این کودک سبب شد که بیمارستان بوکان، کودک را روز جمعه به بیمارستان مهاباد اعزام کند.

احمد نژاد افزود: همکاران بهزیستی با مراجعه به محل زندگی کودک، تحقیقات میدانی را در خصوص این خانواده انجام دادند اما چون تازه به محل جدید نقل مکان کرده بودند همسایه ها اطلاع چندانی از وضعیت خانوادگی والدین این کودک نداشتند و شماره تماس هایی که به پذیرش  بیمارستان داده بودند نیز خاموش بود.

وی ضمن تایید خبر کودک آزاری اظهار داشت: هر گونه سهل انگاری در مراقبت از کودکان، کودک آزاری تلقی می شود. در این مورد خاص نیز با توجه به جراحاتی که بیمارستان به ما اطلاع داده کودک آزاری محرز شده  و نتیجه  تحقیقات در اختیار دادستانی شهرستان بوکان قرار گرفته است.

رییس بهزیستی بوکان گفت: در چند سال اخیر موارد کودک آزاری در بوکان مشاهده شده اما موارد منجر به فوت و یا نقص اعلام نشده است.

وی ادامه داد: در این موارد همکاران ما بلافاصله وارد عمل می شوند و سعی می کنند تا با مشاوره و یا ایجاد چترهای حمایتی از کودکان در مقابل هر گونه آسیب احتمالی حمایت نمایند. اما مورد این کودک 6 ساله پیشتر از سوی کسی به عنوان کودک آزاری به ما اطلاع داده نشده بود.

احمد نژاد گفت: شهروندان می توانند هر گونه مورد کودک آزاری، معلول آزاری، سالمند آزاری، اختلالات هویت جنسی و سایر مشکلات اجتماعی را با شماره 123 به صورت شبانه روزی گزارش دهند تا با کمک و حمایت مددکاران از آسیب های اجتماعی پیشگیری به عمل آید.

ایوب آذین پور معاون سیاسی- اجتماعی فرماندار شهرستان بوکان نیز در این خصوص به خبرنگار کردپرس گفت: متاسفانه بر اساس اعلام نظر پزشک معالج این کودک مرگ مغزی شده است. پدر این کودک نیز از همسر خود که نامادری کودک مرگ مغزی است شکایت کرده است.

وی افزود: دادسرای مهاباد برای نامادری کودک بوکانی که دچار مرگ مغزی شده است قرار تامین متناسب صادر کرده است و وی بازداشت شده است. این نامادری به اتهام ضرب  و شتم تفهیم اتهام شده است و از آنجا که محل وقوع این حادثه  بوکان است این پرونده به این شهرستان انتقال داده می شود