سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  15:00

مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد:

خودکفا شدن 700 هزار خانواده نیازمند کشور از طریق ایجاد شغل

سرویس ایلام- مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد کشور در سفر به استان ایلام از توانمند شدن و خودکفایی بیش از 700 هزار خانوار مددجو و نیازمند کشور در سالهای گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دکتر علی اکبر خادمی در نشست با مدیرعامل شهرکهای صنعتی استان ایلام بیان کرد: خودکفا شدن این تعداد خانوار از طریق ایجاد اشتغال و دریافت تسهیلات مناسب بوده که به درآمد زا شدن این خانواده ها منجر شده است.
وی با عنوان اینکه توانمند شدن مددجویان از راهبردی ترین برنامه های کمیته امداد است گفت: خودکفا شدن این تعداد خانوار این فرصت را به وجود آورد که به همین مقدار فرصت خدمت به مددجویان جدید دیگر فراهم شود.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد با موضوع کاریابی برای خانواده های مددجوی جویای کار اشاره کرد و گفت: به همین منظور سه بسته تشویقی برای کارفرمایانی که این مددجویان را مشغول به کار کنند در نظر گرفته شده که شامل پرداخت حق بیمه کارجویان به مدت دو سال،پرداخت تسهیلات و کمکهای دیگر است.
خادمی در ادامه گفت: امسال برای اشتغال مددجویان نیازمند در سراسر کشور بیش از  دو هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است که از این میزان 85 میلیارد تومان آن مربوط به استان ایلام است.
وی همچنین در ادامه سفر خود به استان ایلام در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت : بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امسال بیش از 200 هزار فرصت شغلی برای مددجویان و نیازمندان در سراسر کشور ایجاد می‌شود که در این زمینه توجه ویژه‌ای به استان‌ها و مناطق محروم کشور خواهد شد.
وی افزود: برای برنامه‌های اشتغال‌زایی این نهاد امسال بیش از چهار هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته‌شده که نسبت به سالهای گذشته جهش زیادی در این زمینه صورت گرفته است.
خادمی گفت: در سال گذشته 152 هزار فرصت شغلی برای نیازمندان و مددجویان کشورمان ایجاد شد که 18 هزار مورد آن از طریق کاریابی در شرکت‌ها و مؤسسات گوناگون بوده است.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان یکی از برنامه‌های مهم اشتغال‌زایی این نهاد است گفت: درزمینهٔ های کاریابی به خاطر اینکه نیروی ماهر تربیت می‌کنیم کارفرمایان استقبال خوبی از نیروی کار مددجویان دارند.
وی با اشاره به اینکه درزمینهٔ کاریابی ارائه آموزش‌های متناسب با نیاز هر استان و منطقه مدنظر این نهاد است گفت: در این زمینه از اداره کل تعاون استان ایلام درخواست داریم که درزمینهٔ شناسایی این استعدادها و ارائه آموزش‌های مهارتی به این نهاد کمک کند.
مدیرکل طرح‌های اقتصادی و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه فرش‌بافی یکی از مشاغل موردعلاقه مددجویان در سال‌های گذشته بوده است گفت: در نظر داریم در دو سال آینده تولید فرش مددجویان را دو برابر کنیم و از 100 هزار متر به 200 هزار متر افزایش دهیم.