سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  17:29

با حضور جانشین قرارگاه راهیان نور؛

از برگزیدگان جشنواره ره‌آورد سرزمین نور در ایلام تجلیل شد

سرویس ایلام- با حضور جانشین قرارگاه راهیان نور، از برگزیدگان جشنواره ره‌آورد سرزمین نور در ایلام تجلیل به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، جشنواره ره آورده سرزمین نور در بخش های خاطره نویسی، عکس، دلنوشته، متن ادبی، شعر وساخت کلیپ با استفاده از تلفن همراه پذیرای یک هزار و 500 اثر از مسافران راهیان نور استان ایلام بود که در این میان از 12 نفر برگزیده و سه نفر شایسته تقدیر با حضور مسئولان استان ایلام تجلیل به عمل آمد.

سال گذشته این جشنواره در 15 استان برگزار شد که آئین اختتامیه مرکزی آن نوروز امسال در مناطق جنگی استان خوزستان به میزبانی خرمشهر بود و از آثار برگزیده تجلیل به عمل آمد. امسال نیز این جشنواره در14 استان برگزار می شود که اختتامیه نهایی آن در نوروز آتی و به میزبانی استان ایلام برگزار می شود.

فرمانده قرارگاه راهیان نور در مراسم تجلیل از برگزیدگان جشنواره ره‌آورد سرزمین نور با بیان اینکه سفرهای راهیان نور هدیه شهدا به نسل های بعد از خود است، عنوان کرد: نسل جدید با حضور در مناطق عملیاتی به نوعی با شهدا و ایثارگری رزمندگان در زمان جنگ انس و الفت پیدا کرده و اوج عظمت دفاع مقدس را درک می کنند.

سردار یعقوب سلیمانی گفت: دشمن با همه دسایس و هجمه های خود سعی دارد اندیشه های ارزشمند و وصایای گرانبار شهدا را در نزد نسل کنونی و آیندگان کمرنگ و بی ارزش و مسیر فراموشی دفاع مقدس در جامعه را هموار کند.

وی خاطرنشان کرد: حضور مردم به ویژه نسل کنونی در راهیان نور برای دشمنان بسیار اهمیت دارد و همواره تمام حوادث و رخدادهای مناطق جنگی و راهیان نور را رصد می کند تا در هر فرصتی برای ضربه زدن به راهیان نور و کمرنگ کردن جلوه های آن استفاده کند.

او تاکید کرد: تا وقتی که مردم، مسئولان و کارگزاران انقلاب اسلامی از تفکر و اندیشه های امام راحل و آرمان های والای شهدا جدا نشده اند و همان راه نسل اول انقلاب و رزمندگان و مدیران انقلابی دهه اول نظام را ادامه دهند، هیچ یک از توطئه و خدعه های دشمنان اثرگذار نخواهد بود.

سلیمانی رمز موفقیت ایران اسلامی در دهه اول انقلاب به ویژه زمان جنگ با همه سختی ها و چالش های داخلی و بین المللی و جنگ تحمیلی را اتحاد، انسجام، خودباوری، از خودگذشتگی، کارآمدی مسئولان، کارگزاران و اقشار مختلف مردم و نیز مقاومت و ولایت مداری و رشادت ایثارگران در زمان جنگ دانست و یادآور شد: اکنون نیز حضور مردم به خصوص نسل جوان و نوجوان در مناطق جنگی راهی برای زنده نگاه داشتن آرمان های شهدا و ایثارگران است که باید مفاهیم و رخدادها و حوادث زمان جنگ بدون تحریف، اجحاف و با زبان ساده هنری به بازدیدکنندگان ارائه شود.