سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  18:58

انتقاد فرمانده ارتش دموکراتیک سوریه از اظهارات فرمانده کل YPG:

اولویت YPG آزادی عفرین است نه جای دیگر

سرویس سوریه - پولات جان، فرمانده نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در منطقه جنوب دیرالزور با انتقاد از سخنان فرمانده کل YPG عنوان کرده است: اولویت YPG آزادی عفرین است نه جای دیگر،

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری زرنیوز، در پی اظهارات روز گذشته سیپان حمو، فرمانده کل یگان های مدافع خلق YPG در خصوص آمادگی برای اعزام نیروها به جنوب سوریه و منطقه سویدا؛ پولات جان، فرمانده نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در منطقه جنوب دیرالزور با انتقاد از این سخنان فرمانده کل YPG عنوان کرده است: اولویت YPG آزادی عفرین است نه جای دیگر، اولین و مهمترین اولویت برای نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه و نیروهای YPG/YPJ باید نجات عفرین باشد.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: عفرین از هر چیز دیگری مهمتر است. آزادی عفرین و بازگرداندن عفرینی ها به سرزمین خود اولین و مهمترین وظیفه ما است. حتی در مذاکرات و توافقاتی که با طرف های دیگر انجام می دهیم عفرین اولویت غیرقابل انکار ما است.

لازم به ذکر است، سیپان حمو فرمانده کل YPG در سخنانی عنوان کرده بود: برای اعزام نیرو به جنوب و مبارزه با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در منطقه سویدا آماده هستیم.

 

کد خبرنگار: 30102