سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  دوشنبه 15 مرداد  ::  20:32

مقام ارشد کُرد سوریه:

کُردها خروج آمریکا از سوریه را خیانت نمی دانند

سرویس جهان- یکی از مقامات کرد سوریه عضو شورای دموکراتیک سوریه می گوید آمریکا منافع خود را دنبال می کند و ما خروج این کشور از سوریه را خیانت نمی دانیم.

 

به گزارش کردپرس، آمریکا از سال 2014 و در راستای آنچه مبارزه با داعش و حمایت از نیروهای کرد سوریه خوانده، 2200 نیرو در این کشور مستقر کرده است. اما دونالد ترامپ از چند ماه پیش بر خروج نیروهای این کشور از سوریه تاکید کرده است. برخی این کار را تنها گذاشتن کردها در مقابل تهدیدهای ترکیه و احتمالا دولت دمشق دانسته اند.

اما زوزان علوش، مقام ارشد کُرد در شورای دموکراتیک سوریه، شاخه سیاسی نیروهای کرد سوریه به رهبری کردها، خروج احتمالی آمریکا از سوریه را اقدامی طبیعی می داند.

وی به روزنامه نشنال امارات گفته است ما نمی گوییم که اگر آمریکا از سوریه خارج شود به ما خیانت کرده است. ما درک می کنیم که آنها دنبال منافع خود هستند. هیچ کس نمی تواند تا ابد در سرزمینی بماند که مال او نیست.

این مقام کرد سوریه درباره مذاکره کردها با دولت دمشق گفت: چشم انداز سوریه بیش از همیشه روشن است و دمشق قدرت ما را مشاهده کرده است به همین دلیل ما می خواهیم با دمشق مذاکره کنیم.

زوزان علوش افزود: ما بعد از این همه تحولات، آن مردم سابق نیستیم و دیگر کسی نمی تواند ما را حذف کند.

وی گفت ما خارج از محدوده کنترل دولت دمشق هستیم و چون کشور تجزیه شده تنها راه بازگرداندن آن و حفظ یکپارچگی آن ایجاد سیستم تمرکززدایی از قدرت در این کشوراست.

کد خبرنگار: 40101