سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  سه‌شنبه 16 مرداد  ::  00:56

در جلسه‌ی بخش خصوصی و دولت در ایلام عنوان شد؛

توسعه‌ی دهلران در دستور کار دولت

سرویس ایلام– پس از سفر استاندار واسط عراق به ایلام، زمزمه‌هایی ناامیدکننده از برخورد دوگانه‌ی دولت با شهرستان‌های مهران و دهلران شنیده شد که هنوز هم واکنش‌هایی را در پی دارد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، پس از انتشار گلایه‌هایی در خصوص عدم توجه دولت به مرز چیلات در شهرستان دهلران، سرپرست روابط عمومی استانداری ایلام نسبت به این گمانه موضع‌گیری کرد.

دیروز نیز در تازه‌ترین اظهارنظر، استاندار ایلام در جلسه‌ی بخش خصوصی و دولت، به سفر استاندار واسط عراق به ایلام اشاره کرد و گفت: این سفر دستاوردهای بسیار خوبی از جمله بازگشایی مرز مهران برای کامیون داران، تشکیل گروه مشترک بین ایران و عراق برای حل برخی مسائل و  اختلافات مرز، تعدیل هزینه تعرفه‌های گمرکی و همسان سازی با سایر مرزهای کشور، اختصاص اعتبار ویژه برای زیرساخت های مرز شهابی منتهی به مرز چنگوله از طرف عراقی و... را در پی داشت.

قاسم سلیمانی دشتکی  عنوان کرد: پس از سفر استاندار واسط به ایلام، برخی گمانه زنی کردند که چرا به مرز چیلات پرداخته نشده است؟ در اینجا باید گفت که استاندار واسط عراق در حوزه مرز شهابی در عراق اختیارات دارد فلذا ما در مورد بازارچه شهابی، مرز مهران و بازارچه چنگوله صحبت کردیم.

وی افزود: اما در مورد مرز چیلات بایست با استاندار میسان عراق صحبت کنیم و البته ما دغدغه جدی در این مورد داریم و در این راستا درخواست سفر به استان میسان عراق را مطرح کرده ایم اما به دلیل مشکلات داخلی آن کشور تا کنون این امر محقق نشده است.

نماینده عالی دولت در استان در ارتباط با اقدامات انجام شده در مرز چیلات گفت: هم اکنون اقدامات بسیار خوبی در این مرز انجام شده است و تا کنون بیش از 35 میلیارد تومان هم برای بازارچه و هم گذر مرزی آن هزینه کرده ایم.

سلیمانی دشتکی با اشاره به این مهم که به شدت دنبال توسعه‌ی دهلران هستیم، یادآور شد: پتروشیمی دهلران، NGL دهلران، توسعه‌ی کشت و صنعت دهلران، افزایش 30 هزار هکتاری زمین های آبی در سال گذشته و اقدامات بسیار دیگر که در حال انجام است می تواند باعث توسعه دهلران شود و آمار بیکاری را در این شهرستان را تعدیل نماید.