سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  سه‌شنبه 16 مرداد  ::  08:19

نماینده ولی فقیه در کردستان:

دشمن همه تلاش خود را در جنگ اقتصادی علیه کشورمان به کار گرفته است

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: دشمن  همه توان، خود را برای هجمه اقتصادی علیه کشورمان به کار گرفته است، گفت:  مسئولان کشور بر شرایط اقتصادی موجود جامعه مسلط هستند و راهکارهای مقابله با دشمن را اتخاذ می کنند.

به گزارش کرد پرس، آیت الله سیدمحمد حسینی ‌شاهرودی در همایش تجلیل از تولیدکنندگان و صنعت گران برتر استان  گفت: مسئولان موفق شده اند با بکارگیری سیاست های اقتصادی بر اوضاع کشور مسلط شوند و انتظار می رود با کمک مردم و همت سرمایه گذاران این تسلط بیشتر شود.

وی افزود: دشمنان که الان بشدت وارد جنگ اقتصادی با کشورمان شده اند برنامه های خود را از سه روش اعمال تحریم ها، فشار روانی بر مردم و ایجاد نارضایتی دنبال می کنند که با مقاومت مردم و مدیریت صحیح هم اکنون این هجمه ها نیز در حال از بین رفتن است.

آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه تولید کنندگان و صادر کنندگان محورهای اصلی حفظ تعادل قدرت اقتصادی جامعه هستند، تاکید کرد: بانک ها، دستگاه های اجرایی و نهادهای مرتبط با سرمابه گذاری باید تلاش کنند با تسهیل گری در راستای تقویت این محورها باشند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج هم در این همایش، قوانین و مقررات بالادستی و نوسانات ارزی را بیشترین مشکلات حوزه تولید کشور اعلام کرد و گفت: شرایط کنونی باعث شده استان کردستان به علت احساس نیاز به سرمایه گذاری های بیشتری که باید در گذشته انجام می شد، مشکلات را بیشتر از هر جای دیگری لمس کند.

سیدکمال حسینی اظهار داشت: هم اکنون تولید در کشور به خصوص کردستان حال و روز خوبی ندارد و صنایع کوچک به علت بنیه ضعیف خود بیشترین مشکلات را در پیش روی خود می بینند و اگر برخی حمایت ها از تولید نبود قطعا چالش های اقتصادی کشور بیشتر از گذشته بود.

وی اضافه کرد: برای خروج از این بحران ها لازم است بسته های حمایتی با توجه نوسانات ارزی و مشکلات روز به هنگام سازی شده و در راستای تقویت و بازسازی تولید بکار گرفته شود و علاوه بر آن بهره مندی تولیدگران استان ها از ارز دولتی با پیچیدگی کمتر و توزیع سهل آن در بین این افراد از دیگر راهکارهای قابل اجرا در حمایت از تولید گران است.