سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 16 مرداد  ::  10:36

کُردپرس گزارش می دهد؛

آمریکا مذاکره نمی خواهد،مطیع می خواهد

سرویس ایران-آمریکا به هر نحوی به دنبال سیادت تمام‌ عیار بر جهان است و برای این امر از هر اقدامی ولو غیرقانونی و مغایر با قراردادهای بین‌المللی ، فروگذار نیست.

 
به گزارش کُردپرس،همه دولتمردان آمریکا اعم از جمهوری خواه و دموکرات‌ها بعد از انقلاب با جمهوری اسلامی ایران عناد داشته‌اند و هیچ گاه صادقانه به دنبال مذاکره با ایران نبوده اند.برجام یک مذاکره چند جانبه در خصوص مسائل هسته ای بود.مردم ایران موضوع مذاکره با آمریکا را از یاد نبرده‌اند،آمریکا در برجام پای امضای خود باقی نماند و با شدت بیشتری موضوع تحریم و فشار بر ملت ایران را دنبال می‌کند.
 
حال ترامپ درخواست مذاکره مجدد می کند.اما این پیشنهاد رئیس جمهور آمریکا ، فرافکنی و عوام فریبی است. ترامپ از یک سو به دیپلماسی و برجام پایبند نیست و از سوی دیگر برای اینکه عوام فریبی کند به گونه‌ای در تلاش است تا القا کند که آمریکا آماده مذاکره با ایران است ولی تهران تمایلی به مذاکره ندارد. ایران علی رغم میل باطنی خود در موضوع هسته‌ای پای میز مذاکره با آمریکا رفت تا مشکلات مردم حل شود، ولی شرایط به گونه دیگری رقم خورد.
 
تلاش آمریکا برای خروج ایران از برجام
 
آمریکایی‌ها بعد از برجام، در تلاش بودند تا ایرانی‌ها از برجام خارج شوند و دنیا به این نتیجه برسد که ایران به تعهدات خود پایبنده نبوده، اما ایران پای این موضوع ایستاد و چهره عهدشکن آمریکا را به دنیا معرفی کرد.در واقع کشورهایی که با آمریکا مذاکره کرده‌اند اکنون هم با آمریکا مشکل دارند. مذاکرات کره شمالی و آمریکا به تازگی انجام شد ولی بعد از مذاکرات هم آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی آغاز کرد، زیرا آمریکا جهان تک قطبی را می‌خواهد.
 
آمریکا خواستار جهان تک قطبی است
 
تصمیمات و اقدامات یکجانبه در جهان و خروج ترامپ از سه معاهده بین المللی همگی نشان دهنده زیادخواهی و قلدرمابی اداره امروز آمریکا است.این احساس قیومیت منجر شده تا هر تصمیم‌جهانی که گرفته می شود اگر با منافع آنی آمریکا همخوانی نداشته باشد، به آسانی کنارگذاشته شود.در حقیقت آمریکا احساس می کند که باید بر جهان سیادت کند و از برای این امر از هر اقدامی فروگذار نیست و از سوی دیگر هیچ تضمینی وجود ندارد فردا اگر مذاکره دیگری با آمریکا صورت پذیرد پس از چندی از سوی این کشور فسق گردد.به همین خاطر واجب است دستگاه دیپلماسی کشور در صورت هرگونه پلانی در آینده برای مذاکره با هر کشوری ،راهبرد و آینده بینی توام با منافع ملی را مدنظر قرار دهد.