سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  سه‌شنبه 16 مرداد  ::  12:58

برنامه جامع شرکت انگلیسی- ترکی برای افزایش تولید نفت در اقلیم کردستان

سرویس جهان- مدیر ارشد مالی شرکت جنل انرژی اعلام کرد با احداث 11 چاه در سه میدان نفتی در اقلیم کردستان همچنان برنامه افزایش تولید نفت در اقلیم کردستان در سال جدید دنبال خواهد شد.

 

به گزارش کردپرس، ایسا ایکاهیمونن، مدیر ارشد مالی شرکت جنل انرژی که در انگلیس به ثبت رسیده، به رویترز گفت: انتظار می رود در آینده ای نزدیک تولید نفت در اقلیم کردستان با توجه به احداث 11 چاه در سه میدان نفتی افزایش پیدا کند. انتظار می رود تولید نفت در 8 چاه از این 11 چاه نفتی در سال جاری آغاز شود.

وی افزود: طبق برنامه تولید سال 2018، روزانه 32800 بشکه نفت تولید می شود وانتظار می رود تولید نفت به بالاتر از سطح برنامه اعلامی توسط شرکت برسد. وی از تولید احتمالی روزانه 15000 بشکه نفت خام در میدان بناباوه در سال های 2020 و 2021 خبر داد.

مدیر ارشد مالی شرکت نفت و گاز جنل انرژی همچنین از ارائه برنامه جامع توسعه صنعت نفت اقلیم کردستان از سوی این شرکت به دولت منطقه ای کردستان عراق خبر داد.

رویترز در تحلیل تحولات صنعت نفت در اقلیم کردستان نوشت: با وجود بحران سیاسی پس از برگزاری رفراندوم توسط کردها در سال 2017، تولید نفت از سوی شرکت های بین المللی در اقلیم کردستان در طول سال گذشته ثابت مانده است.

کد خبرنگار: 40101