سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 16 مرداد  ::  13:40

آغاز تحقیقات ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص استفاده YPG از کودکان

سرویس سوریه - در پی انتشار گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه در خصوص استفاده YPG از نیروهای کودک در کادر نظامی خود؛ ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص جزئیات این مسئله روند تحقیقات را آغاز کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، در پی انتشار گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه در خصوص استفاده یگان های مدافع خلق YPG از نیروهای کودک در کادر نظامی خود؛ ارتش دموکراتیک سوریه در خصوص جزئیات این مسئله تحقیقاتی را آغاز کرده است.

ارتش دموکراتیک سوریه با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: این نوع نقض قوانین از سوی شورای هماهنگی خودمختاری شمال سوریه مورد تحقیق قرار خواهد گرفت. نیروهای وابسته به ما به تمامی قوانین سازمان ملل متحد در خصوص جنگ ها و تصمیمات سازمان ملل متحد در خصوص حمایت از کودکان در زمان جنگ پایبند هستند. این نوع نقض قوانین از میان برداشته شده و کودکانی که در گزارش به آن اشاره شده است از کادر نیروهای نظامی خارج خواهند شد.

لازم به ذکر است، دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارش خود عنوان کرده بود که نیروهای YPG در سال 2017 میلادی 224 نیروی نظامی کودک در کادر خود داشته است که این رقم در سال جاری نیز افزایش پیدا کرده است.

یگان های مدافع خلق YPG نیز در پی این گزارش با تکذیب آن اعلام کرده است نیروهای نظامی کودک در کادر این نیروها حضور ندارند.

 

کد خبرنگار: 30102