سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد  ::  08:07

5 درصد، سهم زنان از اعتبارات هزینه ایی دستگاه های اجرایی آذربایجان غربی

سرویس آذربایجان غربی- مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی از اختصاص 5 درصد از اعتبارات هزینه ایی دستگاههای اجرایی استان به برنامه های حوزه زنان و خانواده استان خبر داد .

به گزارش کردپرس، شهلا تاجفر مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان غربی، در جلسه کارگروه زن و خانواده آذربایجان غربی گفت: 5 درصد از اعتبارات هزینه ای دستگاههای اجرایی استان به برنامه های حوزه زنان و خانواده استان اختصاص یافته است.

تاجفر افزود: این بودجه معادل 190 میلیون تومان برای اجرای برنامه های مرتبط با بانوان در 25 اداره کل آذربایجان غربی اختصاص یافته که از جمله مهمترین آنها می توان به تدوین سند اشتغال پایدار برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و توانمند سازی آنها اشاره کرد.

وی ادامه داد: طرح های ویژه زنان در راستای ارتقای سطح توانمندی بانوان و دختران جوان موجب تقویت ارزش های اسلامی و آموزه های دینی در بین بانوان به ویژه دختران جوان می شود و سرعت بخشی هر چه بیشتر به اجرای این برنامه ها لازم و ضروری است.

مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری اظهار داشت: بیش از 2 هزار زن کارآفرین استانی و 31 بانوی کارآفرین ملی در آذربایجان غربی وجود دارد و این بانوان نیز باید مورد حمایت قرار می گیرند تا زمینه توسعه اشتغال به ویژه در بین بانوان و دختران فراهم شود.

تاجفر افزود: تقویت مشاغل خانگی در استان زمینه ساز تقویت نهاد خانواده و تحکیم آن است و باید توجه جدی به این امر صورت گیرد.

وی با بیان اینکه تقویت مشاغل بانوان یکی از ساختارهای اقتصاد مقاومتی است، گفت: حضور زنان کار آفرین و زنان سرپرست خانوار در عرصه تولید علاوه بر خودکفایی زنان می تواند در تولید نقش اساسی داشته باشند.

وی بیان کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان نیز با هدف توانمندسازی زنان و خانواده در بخش های دانش، امنیت، سلامت و آگاهی در حال تنظیم است و توسعه سازمان های مردم نهاد در امور زنان، ارتقای دانش و بینش بانوان در ادارات و توانمند سازی بانوان در جامعه از دیگر برنامه های امور بانوان و خانواده استانداری در سال جاری است.

یادآوری می شود؛ آذربایجان غربی بیش از سه میلیون و 200 هزار نفر جمعیت دارد و نزدیک به نیمی از این جمعیت را زنان تشکیل می دهند. همچنین زنان سرپرست خانوار در این استان نیز حدود یک و نیم درصد جمعیت استان را در بر می گیرند و بیش از 45 هزار زن سرپرست خانوار در این استان سکونت دارند.