سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  سه‌شنبه 16 مرداد  ::  18:09

وزارت خارجه سوریه تحریم‌های آمریکا را محکوم و با ایران اعلام همبستگی کرد

سرویس سوریه- دولت سوریه در واکنش به تصمیم آمریکا مبنی بر از سر گیری تحریم های اقتصادی علیه ایران، بار دیگر بر همبستگی کامل خود با تهران در مقابله با سیاست های خصمانه واشنگتن تاکید کرد.

به گزارش کردپرس، یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه سوریه بعد از ظهر امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور (سانا) اعلام کرد که دمشق اقدام یک جانبه واشنگتن در از سر گیری تحریم های اقتصادی علیه تهران را به شدت محکوم می کند.

منبع مذکور ضمن تاکید بر این که بر اساس قانون بین المللی، این اقدام آمریکا نامشروع است و گرایش سلطه گری و استکبار در سیاست های دولت این کشور را اثبات می کند، خاطر نشان ساخت که واشنگتن پیش از این نیز با خروج از توافق هسته ای میان ایران و گروه 5+1، حتی از سوی هم پیمانان خود نیز مورد انتقاد گسترده قرار گرفته و اعتبارش را در سراسر جهان از دست داده است.

این منبع رسمی سوری بار دیگر همبستگی کامل کشورش با جمهوری اسلامی در مقابله با سیاست های خصمانه دولت آمریکا را مورد تاکید قرار داده و اعلام کرد که دمشق اطمینان دارد ایران با رهبری، دولت و ملت خود می تواند بر تمامی پیامدهای اقدام اخیر واشنگتن غلبه کند.