سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد  ::  08:52

عدم توافق آنکارا و واشنگتن بر سر آزادی زندانیان آمریکا در ترکیه

سرویس جهان- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که این کشور با ترکیه بر سر آزادی شهروندان آمریکا از جمله کشیش برانسون به توافق نرسیده اند.

به گزارش کردپرس، رسانه های ترکیه روز گذشته از توافق آمریکا و ترکیه بر سر برخی مسائل از جمله زندانیان آمریکا در ترکیه خبر دادند. آمریکا بعد از این که ترکیه نسبت به درخواست این کشور برای آزادی کشیش برانسون پاسخ نداد، دو وزیر این کشور را مورد تحریم قرار داد.

روز گذشته برخی رسانه های ترکیه از توافق آمریکا و ترکیه بر سر برخی موضوعات مورد اختلاف خبر داده بودند.

اما بر اساس گزارش نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که در سایت این وزارت خانه منتشر شده، هیذر ناوئرت، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شب گذشته به خبرنگاران گفت اگر توافقی حاصل شده بود اکنون کشیش برانسون و دیگر شهروندان زندانی آمریکا در ترکیه آزاد شده و اکنون اینجا در خانه بودند.

وی افزود: فقط می توانم بگویم که مایک پمپئو، وزیر خارجه روز گذشته با وزیر خارجه ترکیه صحبت کرد و غیر از این هیچ توضیحی برای ارائه ندارم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا تاکید کرد که هیچ گونه پیشرفتی در موضوع کشیش برانسون و دیگر شهروندان زندانی آمریکا در ترکیه حاصل نشده است زیرا به گفته وی، پیشرفت به این معنی است که آنها به آمریکا باز گردند.

کد خبرنگار: 40101