سرویس کردستان
آخرین خبرهای کردستان
انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد  ::  11:58

نماینده ولی فقیه در استان کردستان:

رسانه ها نقش بسیار موثری در مقابله با هجمه‌ های فرهنگی دشمنان دارند

سرویس کردستان- نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در جریان آگاه‌سازی و نظارت همگانی در جامعه دارند بر ضرورت حفظ استقلال رسانه و خبرنگاران از تاکید کرد.

به گزارش کرد پرس،  آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست هم‌اندیشی با  جمعی از اهالی رسانه‌ استان کردستان،  با بیان اینکه رسانه ها  نقش بسیار موثری در مقابله با هجمه‌ های فرهنگی دشمنان دارند، گفت: این رسانه‌ها هستند که حتی در جنگ اقتصادی نقش ویژه‌ای ایفا می‌کنند و از تاثیرگذاری بسیار زیادی برخوردار هستند.رسانه می‌تواند قدرتی برای تهدید و یا فرصت باشد و همواره نقش مهمی در ایجاد تلاطم و یا خاموش کردن تلاطم‌ها ایفا کرده است.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی  با بیان اینکه  همه قدرت‌های بزرگ دنیا به قدرت سیاسی، نظامی و غیره تکیه می‌کند اما رسانه خود یک قدرت بزرگی است که همه کشورها به آن تکیه می‌کنند، گفت:  از آنجایی که رسانه‌ها نقش مهمی در تغییر و نهادینه‌کردن فرهنگ‌ها دارد، گاهی رسانه یک خبر کذب را به نوعی شکل می‌دهند که همه باور می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان اذعان داشت: نقشی که رسانه می‌تواند در جهت ایجاد تعادل در توسعه هر منطقه و یا کشوری ایفا کند بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

حسینی ‌شاهرودی حفظ استقلال در رسانه‌ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: در بحث اقتصاد رسانه دولت و خود رسانه‌ها باید در کنار هم با برنامه‌ریزی‌ مناسب گام بردارند.رسانه باید با برنامه‌ریزی مناسب برای خود درآمد پایدار ایجاد کند و با این کار بر افزایش سطح استقلال خود بیافزاید.

وی همچنین ضمن اشاره به به اهمیت و جایگاه اطلاع‌رسانی و رسانه به عنوان رکن چهارم دموکراسی، گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در جریان آگاه‌سازی و نظارت همگانی در جامعه دارد.در حوزه رسانه باید به سمت نیازهای امروز جامعه حرکت کرد و محتویاتی تولید شود که بتواند مخاطبین در هر جامعه‌ای را جذب کند.

حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه آمریکا تمام تلاش خود را به کار بسته که ایران را به انزوا بکشاند، گفت: با وجود تمام تهدیدات و تلاش‌ها امروز کشور آمریکا در انزوا بوده و ایران در عرصه‌های مختلف پیشتار است.

وی تحلیل درست مسائل روز از سوی رسانه‌ها را ضروری دانست و افزود: در مورد مسائل روز باید با برگزاری نشست‌های مختلفی و با حضور کارشناسان تولید محتوا شود.