سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد  ::  15:33

مدیر تنظیم بازار محصولات کشاورزی استان کرمانشاه:

کمبود میوه در استان کرمانشاه وجود ندارد

سرویس کرمانشاه- مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: هیچ کمبودی از نظر میوه در استان کرمانشاه وجود ندارد و گرانی موجود در بازار ناشی از فعالیت برخی از سودجویان است.

به گزارش کردپرس به نقل از تسنیم، اصغر بهمنی‌پور مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه هیچگونه کمبودی از نظر میوه در کشور و استان کرمانشاه وجود ندارد اظهار داشت: گرانی موجود در بازار میوه به دلیل فعالیت دلالان و افراد سودجو است که از وضعیت موجود سوءاستفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه هیچکدام از محصولات کشاورزی در کشور و استان با کمبود روبه‌رو نیستند عنوان کرد: در راستای ذخیره‌سازی اقلام اساسی مورد نیاز مردم در استان کرمانشاه 570 تن مرغ منجمد ذخیره‌سازی شده توزیع می‌شود که در انبار به قیمت هر کیلو 6230 و برای مصرف‌کننده 6750 تومان عرضه می‌شود.

بهمنی‌پور با اشاره به اینکه توزیع گوشت مرغ منجمد از پنجم مرداد ماه در استان آغاز شده است گفت: گوشت مرغ منجمد بدون محدودیت در تمام شهرستان‌ها، فروشگاه‌های بزرگ، تعاونی‌های مصرفی و مرغ‌فروشانی که مرغ زنده عرضه نمی‌کنند توزیع می‌شود و این توزیع تا زمان تعدیل قیمت ادامه دارد.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه 40 تن گوشت در انبارهای استان ذخیره‌سازی شده است افزود: نخستین محموله گوشت گرم گوسفندی به میزان هفت تن وارد استان شده و به قیمت هر کیلو 36 هزار تومان در استان توزیع می‌شود و این اقدام در هفته‌های آینده نیز ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه 325 تن برنج هندی دانه بلند در استان ذخیره شده و 1000 تن دیگر در حال حمل است بیان کرد: با توجه به در پیش بودن محرم و صفر این محموله بین مردم و هیئت‌های مذهبی توزیع می‌شود.

بهمنی‌پور با بیان اینکه واردات شکر به کشور انجام نمی‌شود گفت: اکنون به اندازه کافی شکر در استان ذخیره‌سازی شده و کمبودی وجود ندارد و برای مصرف‌کننده به قیمت هر کیلو 3700 تومان عرضه می‌شود بنابراین قیمت شکر تغییری نکرده و مردم هوشیار باشند که گران نخرند.

وی با اشاره به توزیع اقلام اساسی از ابتدای سال تاکنون در استان عنوان کرد: در این مدت 54تن برنج هندی 1121، 301 تن برنج هندی pr11، 351 تن برنج تایلندی هومالی، 284 تن برنج تایلندی رده ب و 70 تن شکر سفید در استان توزیع شده است.

مدیر تنظیم بازار محصولات و نهاده‌های کشاورزی جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون 73 تن گوشت قرمز منجمد در استان توزیع شده است افزود: در این مدت 160 تن گوشت گرم گوساله وکیوم‌شده وارداتی، 50 تن گوشت گوساله داخلی، 8886 تن ذرت، 416 تن جو، 6712 تن کنجاوه سویا و 29 تن تخم‌مرغ در استان توزیع شده است.