سرویس ایران
آخرین خبرهای ایران
انتشار:  سه‌شنبه 9 آبان  ::  07:43

روایت زائر ایلامی از وضعیت شدید گرد و غبار در کربلا و نجف

سرویس ایلام- یکی از زائران ایلامی که به تازگی وارد کربلا و نجف شده است می گوید: وضعیت هوای این مناطق با ورود توده هایی از گرد و غبار که چند روزی است وارد این مناطق شده است بسیار بغرنج است.

حسن ساعدی در گفتگو با خبرگزاری کردپرس در این زمینه می گوید : گرد و غبار مدت سه روز است که بر شهرهای مذهبی کربلا و نجف سیطره داشته و مشکلات بسیاری را برای زائران به وجود آورده است.
وی افزود: این در حالی است که ابزارهای مقابله با گرد و غبار از جمله ماسک و امکانات پزشکی در این شهرها بسیار کمیاب بوده و همین مشکل زمینه بروز برخی بیماری های تنفسی را فراهم کرده است.
ساعدیان که مدت سه روز است وارد کشور عراق شده است افزود: گرد و غبار شدید این مناطق در حالی است که انبوهی از زائران ایرانی که راهی کربلا شده اند مجبورند ساعتهای زیادی را در فضاهای  باز و بیرونی سپری کنند.
گرد و غبار شدید این روزهای کشور عراق در شهرهای مرزی استان ایلام خصوصاً مرز مهران که این روزها مسیر گذر زائران ایرانی است نیز مشکل ساز شده است.
بر اساس اعلام  اداره کل حفاظت محیط زیست استان ایلام ، توده گرد و غبار که از روز دوشنبه آسمان شهر مهران را در بر گرفته وضعیت این شهرستان را به حالت هشدار درآورده است.