سرویس آذربايجان غربي
آخرین خبرهای آذربايجان غربي
انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد  ::  16:17

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو:

همه مردم استان آذربایجان غربی باید از منطقه آزاد ماکو بهره مثبت ببرند

سرویس کردستان- مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت:  برنامه ریزی در سازمان باید برای تمام جغرافیای آذربایجان غربی سودمند باشد به نحوی که تمام مردم استان از ظرفیت منطقه آزاد ماکو بهره مثبت ببرند.

به گزارش کرد پرس،  علیرضا سلیمانی در یک نشست خبری با بیان اینکه  چشم انداز منطقه آزاد ماکو یک منطقه هوشمند و الکترونیکی است که خدمات و مکانیزم های دستی در آن به حداقل برسد گفت: در حال حاضر شهر بازرگان به عنوان اولین هدف در هوشمند سازی منطقه آزاد انتخاب شده است.

سلیمانی  گفت: در برنامه ریزی  برای توسعه منطقه آزاد، طالب یک توسعه پایدار، متوازن و همه جانبه هستیم و در این راستا به توسعه سبز در راستای حفظ محیط زیست اعتقاد داریم. در حال آزمایش  گونه های گیاهی و درختی هستیم تا متناسب با آب وهوای این منطقه قابلیت رشد داشته باشند و بتوانیم به صورت وسیع آن را در سطح منطقه بکاریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو تاکید کرد: فرایند های سرمایه گذاری در منطقه آزادماکو باید تسهیل شود تا بتوانیم سرمایه گذاران داخلی و خارجی را به این منطقه که دروازه ورود ایران به اروپاست بکشانیم

وی ادامه داد: در همین راستا فرایند ثبت شرکت ها در منطقه آزاد ماکو به یک روز کاهش یافته است و ما همه توانمان را برای تعامل با همه ارگان ها و نهاد ها در راستای تسهیل سرمایه گذاری در این منطقه به کار گرفته ایم.

سلیمانی  تصریح کرد: همایش سرمایه گذاران با حضور ۲۵۰ نفر از فعالان اقتصادی برای بررسی فرصت‌های اقتصادی منطقه آزاد درماه گذشته برگزار شد و با سرمایه گذاران حاضر در این نشست به توافقاتی دست یافته‌ایم تا با سرمایه گذاری یک هزار میلیاردی دهکده لجستیک در منطقه ایجاد شود.

وی با اشاره به سابقه تاریخی منطقه آزاد ماکو در قرار گرفتن در مسیر جاده ابریشم گفت: چین یکی از بزرگترین سرمایه گذاران در دنیاست که با توجه به قرار گرفتن منطقه آزاد ماکو در مسیر جاده ابریشم که شرق را به غرب وصل می کند و در صورت تسهیل سرمایه گذاری از سوی ما، این کشور می تواند سرمایه گذاری های کلانی در این منطقه انجام دهد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو با اشاره به تنوع قومیتی و مذهبی در این منطقه گفت: برنامه های فرهنگی ما متناسب با تنوع اقوام منطقه آزاد اعم از آذری ها و کُردهاست به نحوی که برای کنسرت هایی که در آینده  از سوی معاونت فرهنگی ما برگزارخواهد شد موسیقی آذری و کُردی در آن گنجانده شده است.