انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد 1397  ::  18:50   

نماینده آک پارتی در پارلمان ترکیه:

در صورت تصویب طرح بازگشت اعدام به ترکیه اوجالان اعدام می شود

سرویس ترکیه - مصطفی دستیچی، نماینده آنکارا در پارلمان از حزب عدالت وتوسعه و رئیس حزب ملی گرای ترک اتحاد بزرگ در اظهاراتی عنوان کرده است: در صورت تصویب طرح بازگشت اعدام به ترکیه عبدالله اوجالان اعدام می شود

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه اورنسل، مصطفی دستیچی، نماینده آنکارا در پارلمان ترکیه از حزب عدالت وتوسعه و رئیس حزب ملی گرای اتحاد بزرگ که پیش از این نیز طرح بازگشت مجازات اعدام در مجلس را مطرح کرده بود بار دیگر با اشاره به مجازات اعدام و بازگشت آن به ترکیه عنوان کرده است: زمانی که از بازگشت مجازات اعدام به ترکیه سخن می گوییم این مسئله از یک روح انتقام جويانه وبی رحم نشات نگرفته است. اکثریت انتقاداتی که به این طرح وارد می شود احتمال اعدام انسان های بی گناه است. ولی نباید فراموش کنیم؛ تصمیم اشتباه تنها مجازات کردن انسان های بی گناه نیست بلکه این تصمیم اشتباه می تواند تبرئه یک گناهکار هم باشد.

وی در ادامه اظهارات خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص این که آیا مجازات اعدام می تواند عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK را نیز در بر بگیرد؛ گفت: در خصوص احکام صادر شده در گذشته قانونی که در گذشته وارد بود باید عملی شود ولی در خصوص اوجالان باید عنوان کرد که هنوز تاثیرات او در گروه های تروریستی ادامه دارد. هنوز هم رهبر گروه تروریستی بوده و هنوز هم دستور صادر می کند. اگر این موارد با دلایل محکمی ثابت شود و مشخص شود که دستور دهنده این عملیات ها بوده است البته که در صورت تصویب طرح بازگشت مجازات اعدام به ترکیه او نیز اعدام می شود. در برابر این موضوع هیچ مانعی وجود ندارد. تا زمانی که ارتباط وی با PKK ادامه دارد رهایی از این مسئله غیر ممکن است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#کردها
#پ.ک.ک