انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد 1397  ::  19:29   

وزارت خارجه عراق:

تحریم های آمریکا علیه ایران بر عراق و منطقه تاثیر منفی خواهد داشت

سرویس عراق و اقلیم کردستان - وزارت خارجه عراق ضمن تاکید بر این که این کشور مخالف هر گونه تحریم و محاصره کشورهای مختلف می باشد، از جامعه بین المللی نیز درخواست کرد با اعمال فشار، آمریکا را از ادامه تحریم های ایران منصرف سازد.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، احمد محجوب، سخنگوی وزارت امور خارجه عراق عصر امروز (چهارشنبه) با صدور بیانیه ای در رابطه با آغاز مرحله نخست تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، اعلام کرد که کشورش با اصل و مبنای تحریم و محاصره اقتصادی کشورهای مخالف است چرا که در اصل به اقشار مختلف مردم جامعه آسیب می رساند.

محجوب در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که عراق موضع گیری های شرافتمندانه ایران که هنگام بحران در کنار همسایه خود ایستاده را به یاد می آورد، خاطر نشان ساخت که آسیب وارد شده به هر یک از کشورهای منطقه، بر امنیت و ثبات کل منطقه تاثیر منفی می گذارد.

وزارت خارجه عراق در این بیانیه ضمن تمجید از موضع جمهوری اسلامی در پشتیبانی از این کشور به ویژه در رویارویی با تروریسم، از جامعه بین المللی نیز درخواست کرد با اعمال فشار بر دولت آمریکا، آن را از ادامه تحریم های خود علیه ایران منصرف کند.

این وزارتخانه همچنین هشدار داد که تحریم های اخیر آمریکا، از نظر اقتصادی و اجتماعی تاثیر منفی زیادی بر عراق و همه منطقه خواهد داشت چرا که ایران یک کشور همسایه مهم به شمار می آید.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#تحریم
#آمریکا
#جامعه بین الملل