انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد 1397  ::  19:40   

بیانیه خانه مطبوعات کردستان به مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار

سرویس کردستان- خانه مطبوعات کردستان با انتشار بیانیه‌ای ضمن تبریک روز ۱۷مردادماه، روز خبرنگار با تاکید بر نقش رسانه‌ها در مبارزه با فساد همه مسئولان را به تعامل دو سویه و مدارا محور برای مبارزه با فساد و شفافیت و پیشرفت و آبادانی استان فراخواند.

به گزارش کرد پرس، متن بیانیه به شرح ذیل ‌است؛

17مرداد، روزی برای   گرامی داشت کسانی که دغدغه‌ی اصلیشان آگاهی دهی و روشنگری در جامعه است.

17 مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است، بهانه ایست برای یادآوری تلاش مجاهدانه اصحاب رسانه و خبرنگاران بی ادعا که در جهت زنده ماندن جریان اطلاع رسانی و آزادی رسانه تلاش می‌کنند.

بی گمان آزادی مطبوعات خواست همه انسانهای آزاده ایست که  اندیشه انسانی را گرامی می دارند و  مروجان فکر و خبر را تکریم می کنند و رسانه را ابزاری برای مبارزه با فساد و توسعه همه جانبه می دانند. روز خبرنگار فرصتی است تا ضرورت آزادی مطبوعات و تامین امنیت حرفه ای و شغلی خبرنگاران به متولیان یادآوری شود تا بار دیگر اندیشه تجربه شده توسعه از دریچه مطبوعات و رسانه‌ها مورد بازخوانی قرار گیرد.

بی گمان فعالیت اصحاب رسانه و خبرنگاران در کار پرمشقت و طاقت فرسای اطلاع رسانی خالی از اشکال و خطا نیست و به همین روی عموم مردم و مسئولان را به درک این شغل سخت و حساسیت‌های آن توصیه می کند.

خانه مطبوعات استان کردستان به عنوان یک تشکل رسمی و صنفی در کشور، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و ضمن توصیه همه همکاران خود به سرعت، دقت و مستند و نیز رعایت اخلاق مداری و امید بخشی به جامعه در جریان سخت اطلاع رسانی، همه مسئولان را به تعامل دو سویه و مدارا محور  برای مبارزه با فساد، شفافیت و پیشرفت و آبادانی استان فرا می‌خواند و و رجای واثق دارد با تعامل این دو بخش مهم، کردستان فصل جدید و  نوینی از توسعه را تجربه کند.