انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد 1397  ::  20:11   

درخواست عمار حکیم برای گفت‌وگوی جدی میان ایران و آمریکا

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رهبر جریان حکمه ضمن انتقاد از تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت و گوی جدی دو کشور و پایان دادن به سیاست های تشدید تنش و گرسنه کردن ملت ها را خواستار شد.

به گزارش کردپرس به نقل از فرات نیوز، سید عمار حکیم، رهبر جریان حکمه در عراق بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) در بیانیه ای در واکنش به آغاز مرحله نخست تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران، آورده است: بارها تاکید کردیم که تشدید در روابط میان ایالات متحده و جمهوری اسلامی ایران به نفع روند برقراری امنیت و ثبات در منطقه و تحقق خواسته های ملت های آن برای توسعه و شکوفایی نمی باشد.

در بیانیه حکیم همچنین آمده است: به صورت مداوم خواستار نشستن دور میز مذاکره برای حل و فصل مسائل مورد اختلاف شدیم و امروز نیز که تحریم های شدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران وارد مرحله اجرا شده و بسیاری از کشورهای جهان با آن مخالفت کردند، تاکید می کنیم که منطق محاصره و تحریم به پیچیدگی بیشتر اختلافات منجر می شود و بر زندگی ملت ایران و ملت های منطقه تاثیر منفی می گذارد.

رهبر جریان حکمه در پایان نیز بار دیگر خواستار پایان دادن به سیاست های تشدید و گرسنه کردن ملت ها (از سوی آمریکا) و روی آوردن به گفت و گوی جدی و مثمر ثمر میان آمریکا و ایران به نفع منطقه و جهان شد.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#آمریکا
#عمار حکیم
#تحریم