سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  چهارشنبه 17 مرداد  ::  20:27

آغاز دیدار هیئت ترکی با هیئت آمریکایی در واشنگتن

سرویس ترکیه - هیئت ترکی که به ریاست صدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه برای گفتگو پیرامون تنش های به وجود آمده در روابط اخیر ترکیه – آمریکا به واشنگتن سفر کرده است، با هیئت آمریکایی به ریاست جان سولیوان معاون وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه جمهوریت، هیئت ترکی متشکل از اعضای وزارت خانه های دادگستری، خزانه داری و امور خارجه که به ریاست صدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه برای گفتگو پیرامون تنش های به وجود آمده در روابط اخیر ترکیه – آمریکا به واشنگتن سفر کرده است، با هیئت آمریکایی به ریاست جان سولیوان معاون وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرد.

این دیدار در شرایطی صورت می گیرد که آنکارا – واشنگتن بر سر موضوع تداوم بازداشت کشیش برانسون در ترکیه به اتهام جاسوسی وارد بحران عمیقی در روابط با یکدیگر شده و حتی وزارت خزانه داری آمریکا دست به تحریم وزاری کشور و دادگستری ترکیه زده است.

لازم به ذکر است، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع دیپلماتیک ترکیه این دیدار میان دو هیئت ترکی و آمریکایی تنها در خصوص وضعیت زندانی برانسون و سایر شهروندان آمریکایی در ترکیه نبوده و هیئت ترکی در خصوص تحریم های آمریکا علیه ایران نیز با هیئت آمریکایی گفتگو خواهند کرد.

 

کد خبرنگار: 30102