سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد  ::  08:31

عثمان اوجالان:

حکومت جدید ترکیه برنامه ای برای حل مسئله کردها ندارد

سرویس ترکیه - عثمان اوجالان، برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به سیاست های جدید حکومت ترکیه در قبال کردها گفت: حکومت جدید ترکیه برنامه ای برای حل مسئله کردها ندارد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، عثمان اوجالان، برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به سیاست جدید حکومت ترکیه در قبال کردها عنوان کرد: حکومت جدید ترکیه برنامه ای برای حل مسئله کردها ندارد، میان حکومت جدید ترکیه و حزب کارگران کردستان (PKK) تلاش هایی برای ایجاد روند مذاکرات صلح جدیدی صورت نگرفته است. از آنجایی که هیچ یک از طرف ها چنین نیتی ندارند؛ اقدامی نیز از سوی هیچ کدام از طرفین در این راستا اتخاذ نشده است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: برای حل مسئله کردها باید از سیاستمداران کرد بین المللی و لابی که آنان می توانند انجام دهند استفاده کرد. مطرح کردن مسئله کردها در عرصه جهانی بسیار مهم و حیاتی است. ما نباید دائما با جنگ و خشونت روبه رو شده و به مبارزه با آن بپردازیم، این موضوع ما کردها را تضعیف خواهد کرد. ما باید با صلح و دیپلماسی به اهداف خود رسیده و توافق حاصل کنیم.

 

کد خبرنگار: 30102