سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  09:05   

نوریه گولمن بار دیگر دستگیر شد

سرویس ترکیه - انجمن حقوق ملت ها در صفحه توئیترش از دستگیری دوباره نوریه گولمن معلم معترض به وضعیت اضطراری در ترکیه خبر داد.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه حریت، انجمن حقوق ملت ها در صفحه توئیتر خود با اعلام دستگیری دوباره نوریه گولمن، معلم معترض به وضعیت اضطراری در ترکیه عنوان کرده است: نوریه گولمن و مهمت درسولو، موکل هایمان در بودروم توسط نیروهای پلیس این شهر بازداشت شده اند.

در این پیام توئیتری آمده است: در پی این دستگیری بلافاصله انجمن حقوق ملت ها وکلای خود را به مرکز بازداشت این دو فعال مدنی فرستاده و در بررسی های صورت گرفته از سوی وکلای این انجمن در گزارش های تهیه شده از شکنجه مهمت درسولو توسط نیروهای پلیس ترکیه خبر داده اند. بر اساس گفته های وکلا، گولمن و درسولو فردا در دادگاه حاضر خواهند شد.

لازم به ذکر است، نوریه گولمن معلم ترکیه ای که بعد از وضعیت اضطراری از سوی حکومت از کار اخراج شد دست به اعتصاب غذای 324 روزه زده و به اتهام عضویت در گروه های تروریستی دستگیر و محکوم به 6 سال و 3 ماه حبس شده بود که بعد از وخامت اوضاع جسمانی وی در زندان در اثر اعتصاب غذاهای مستمر به قید ضمانت و عدم خروج از کشور از زندان آزاد شد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه