انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  09:43   

کُردپرس گزارش می دهد؛

ناتوی عربی برگ بازی جدید آمریکا علیه ایران

سرویس ایران-آمریکایی ها اقدامات چند لایه ای را علیه ایران آغاز کرده اند که یکی از آن ها، مطرح کردن ناتوی عربی در راستای فشار بر ایران است.

 
به گزارش کُردپرس، با روی کارآمدن جمهوری خواهان روند تقابلی ایالات متحده با جمهوری اسلامی شدیدتر شده و با خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم های یک جانبه از سوی این کشور ،  این مناقشه بالا گرفته است.در این میان آمریکایی ها برای مناقشه با کشورمان دست به اعمال نیابتی متفاوتی می زنند که یکی از آن ها ، طرح موضوع ناتو عربی در راستای تحقق اهداف ضد ایرانی است.
در واقع باید گفت،ناتو عربی، منبعی برای پرداخت هزینه نقشه های آمریکا در منطقه است.اجرای نقشه های مختلف از سوی ایالات متحده در منطقه هزینه بردار است، بنابراین آمریکایی ها با ایجاد ائتلافی تحت عنوان ناتو عربی می خواهند هزینه هایشان را از جیب کشورهای عربی پرداخت کنند. به عنوان مثال برای انجام اقدامتش از عربستان می خواهد که هزینه آن را بپردازد و این امر به وضوح در سخنان ترامپ مشهود است.
در همین راستا نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی معتقد است: نباید فراموش کرد که بخشی از تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان هم اکنون در دست اجرا قرار گرفته است از این رو ایالات متحده با ایجاد ناتو عربی می خواهد فشار منطقه ای بر ایران بیاورد تا مسئولان پای میز مذاکره حاضر شوند.
 
مناقشات عربی و ناتو عربی
 
در حال حاضر بین کشورهای حوزه عربی مناقشات و اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد.بر این اساس به نظر می رسد در صورت تشکیل چنین ائتلافی فقط کشورهایی مانند امارات، عربستان، بحرین در کنار همدیگر قرار بگیرند.ایران هراسی، یکی از اهداف ناتو عربی است و باید اذعان کرد که آمریکایی ها می خواهند ایران هراسی را از طریق ابزارهای مختلف محقق کنند لذا با طرح موضوع ناتو عربی علاوه بر کشورهای عربی منطقه و فرامنطقه ای، به دیگر کشورها نیز چنین موضوعی را القا می کنند.