سرویس کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  09:51   

دنیای وارونه رونمایی شد

سرویس کرمانشاه- کتاب دنیای وارونه‌ی من، مجموعه کاریکاتورهای فخرالدین دوست محمد در دانشگاه فرهنگ وهنر کرمانشاه رونمایی شد.

به گزارش کردپرس، درحاشیه رویداد یک روزه طراحی مفهومی از مواد باز یافتی که برای اولین بار در غرب کشور برگزار شد، از کتاب دنیای وارونه من رونمایی گردید.

مسئول خانه‌ی کاریکاتور حوزه‌ی هنری استان کرمانشاه، در گفتگو با خبرنگار کردپرس، تعداد آثار منتشر شده در کتاب دنیای وارونه‌ی من را 160 اثر عنوان کرد و افزود: نخستین بار است که مجموعه ی با این کیفیت توسط انتشارات سوره مهر تهران چاپ و منتشر شده است.

فخرالدین دوست محمد در خصوص علت برگزیدن عنوان دنیای وارونه برای این مجموعه گفت: محتوای آثارم بیشتر از هر چیز اثبات کننده‌ی وارونه بودن دنیای پیرامون است. این دنیا از زمانی که قابیل هابیل را کشت به شکل وارونه در حال پیش رفتن است. کاریکاتورهای من بر خلاف تصور همه، بازتاب و انعکاس این دنیای وارونه است. در واقع کاریکاتور بیان واقعیت محض است و برای خندیدن و سرگرمی و لودگی آفریده نشده است.

وی بیان داشت: هدفم برای چاپ دنیای وارونه این بود که برای نخستین بار بتوانم منتخب آثارم را از سال 80 تا کنون به شکل  مکتوب منتشر کنم و آثارم را که بیشتر با موضوعات محیط زیست، تروریسم جهانی، زنان و کودکان قربانی جنگ، حقوق شهروندی، احترام به سالمندان و.... که بیشترین دغدغه های ذهنیم بوده است را به دست علاقه مندان برسانم و اثری برای آیندگان به جا بگذارم.