سرویس جهان
آخرین خبرهای جهان
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد  ::  09:57

ماجرای مجروح شدن سرباز آمریکا توسط نیروهای کرد سوریه و مخفی کردن حادثه توسط پنتاگون

سرویس جهان- سایت تاسک اند فورس نوشت: یکی از نیروهای کرد سوریه عضو نیروهای دموکراتیک به سمت یکی از سربازان نیروی دریایی آمریکا که می خواسته به غیرنظامیان کمک کند شلیک کرده است.

به گزارش کردپرس، ماجرای شلیک یکی از نیروهای کرد سوری به سمت یکی از سربازان نیروی دریایی آمریکا مستقر در سوریه به فوریه 2018 باز می گردد که به نوشته برخی رسانه های آمریکا پنتاگون سعی کرده این ماجرا را مخفی نگاه دارد.

سایت تاسک اند فورس که ماجرای شلیک یکی از نیروهای کرد سوریه به سمت سربازان آمریکایی را فاش کرده نوشته است این تیراندازی عمدی بوده اما پنتاگون سعی داشته است ماجرا را مخفی نگاه دارد.

به نوشته این سایت، گروهبان کامرون هالکویچ عضو تیم پزشکی نیروهای آمریکا مستقر در دیرالزور سوریه بوده است و وظیفه آنها همراهی و کمک به نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از اعراب و کردهای سوریه بوده است.

بر اساس این گزارش، قبل از تیراندازی سرباز کرد به سمت نیروی ارتش آمریکا در دیرالزور سوریه، دعوای لفظی بین نیروی های دموکراتیک سوریه و دو تن از نیروهای ارتش آمریکا اتفاق افتاده است. دو نیروی آمریکا از جمله هالکویچ سعی داشته اند به جمعی از مجروحان غیرنظامی در این منطقه کمک کنند اما نیروهای دموکراتیک سوریه مانع این کار شده اند.

در این گزارش اشاره شده که یکی از نیروهای کرد سوریه شب بعد از حادثه به سمت هالکویچ که آن شب مشغول دیده بانی بوده بوده شلیک کرده است اما داون وی، همکار هالکویچ سرباز کرد نیروهای دموکراتیک را به قتل رسانده است.

این سایت می گوید با این که دو سرباز آمریکایی به خاطر این اتفاق مدال دریافت کرده اند، پنتاگون از ارائه توضیح در این باره خودداری کرده است زیرا بیم داشته فشارها برای خروج نیروهای آمریکا از سوریه بیشتر شود.

کد خبرنگار: 40101