سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  11:10   

روزنامه وال استریت ژورنال:

توافق میان هیئت ترکی و آمریکایی حاصل نشد؛ تحریم های جدید در راه است

سرویس ترکیه - روزنامه اقتصادی وال استریت ژورنال در خبری با اشاره به دیدار هیئت ترکیه ای با مقامات آمریکایی در واشنگتن عنوان کرده است: توافق میان هیئت ترکی و آمریکایی حاصل نشده و تحریم های جدید در راه است.

به گزارش کردپرس، در پی سفر کوتاه هیئت ترکیه ای به واشنگتن و دیدار با مقامات آمریکایی در خصوص تنش های اخیری که در روابط دو کشور به وجود آمده است است، روزنامه اقتصادی وال استریت ژورنال در خبری با اشاره به این دیدارها عنوان کرده است: مقامات آمریکایی که با هیئت ترکیه دیدار کرده اند خواستار آزادی فوری کشیش برانسونی شده اند که بیش از دو سال است به اتهام جاسوسی برای گروه های تروریستی در زندان ترکیه به سر می برد. مقامات آمریکایی خواستار ارائه ضمانت های قوی برای آزادی این کشیش آمریکایی شده اند که مقامات ترکیه این موضوع را قبول نکرده اند. این وضعیت در حالی که بحران در روابط دو کشور را عمیق تر می کند زمینه های لازم برای دولت ترامپ در راستای اعمال تحریم های جدید علیه ترکیه را نیز آماده کرده است.

یک مقام آمریکایی در گفتگو با این روزنامه عنوان کرده است: دیدارهایی که در واشنگتن صورت گرفت راه حلی برای خروج اقتصاد ترکیه از گره کوری که تنش های اخیر در رابطه با آمریکا در این کشور ایجاد کرده است؛ پیدا نکرد. در مذاکرات و توافقاتی که پیش از این صورت گرفته بود کشیش برانسون باید ماه پیش آزاد شده و به آمریکا برمی گشت. بعد از یک هفته مذاکرات فشرده و توافقات به دست آمده برانسون اواخر جولای باید آزاد می شد. ولی به جای آزادی او را به حبس خانگی در ازمیر محکوم کردند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا