سرویس ايلام
آخرین خبرهای ايلام
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  12:29   

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت ارشاد در ایلام گفت؛

پرداخت یارانه‌ی مطبوعات به شرط داشتن کد کارگاهی بیمه است

سرویس ایلام- مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست هم‌اندیشی با خبرنگاران ایلام عنوان کرد: همه رسانه‌هایی که به نحوی از بودجه دولتی استفاده می‌کنند دیگر یارانه دریافت نخواهند کرد و یارانه به مطبوعاتی پرداخت خواهد شد که حتماً کد کارگاهی بیمه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دکتر محمدرضا دربندی گفت: مطمئنا با یارانه هایی که به نشریات و خبرگزاری ها اختصاص می دهیم، اداره دفاتر آسان نخواهد بود، بنابراین مدیریت مطبوعات باید به سمتی برود که از نظر اقتصادی و مالی، با برنامه ریزی خاصی انجام بگیرد.

وی در مورد ساماندهی پرداخت یارانه‌های مطبوعات گفت: در حال حاضر یک شیوه‌نامه جدید برای پرداخت یارانه تدوین ‌شده است.

دربندی حاطر نشان کرد: اولین رویکرد مدیریتی بنده این است که به بدنه اصلی رسانه ها توجه ویژه ای شود، در حقیقت در دوره های گذشته بیشتر به مدیر مسئول و صاحب امتیاز توجه می شد اما با رایزنی هایی که با صندوق هنر انجام دادیم، توانستیم زمینه سه هزار سهمیه‌ی بیمه پایه خبرنگاری را فراهم کنیم.

وی افزود: ما توانستیم سه هزار بیمه تکمیلی را هم به این بیمه ها اضافه کنیم و مهلت ثبت نام آن در سامانه صندوق هنر به پایان رسیده است.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی کشور تبیین کرد: ما در برنامه های خود بحث رسیدگی به وضع سلامت خبرنگاران را مد نظر قرار داده ایم، ما این مسئله را از طریق دانشگاه شهید بهشتی پیگیر بودیم و مقرر شد که دفترچه سلامت برای هر خبرنگاری تهیه شود و کلیه آزمایشات رایگان و از طریق تیم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی صورت بگیرد.

دربندی با بیان این که به دنبال اعطای تسهیلات به خبرنگاران هستیم و در این خصوص با بانک قرض الحسنه مهر ایران مذاکراتی شده است، تاکید کرد: به زودی مقدمات و ضوابط قانونی این طرح را هم اعلام می کنیم و خبرنگاران با سود چهار درصد می توانند وام و تسهیلات دریافت کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: اعطای اینترنت بدون فیلتر برای خبرنگاران از دیگر طرح های ما در سال جاری و دوران مدیریتی بنده است که رسانه ها می توانند از طریق مکاتبات با اداره کل مطبوعات وزارت ارشاد اقدام کنند.

مدیر کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی کشور با اشاره به اینکه نشریات تخصصی مختلفی در کشور مشغول به فعالیت هستند و هفت هزار نشریه از وزارت ارشاد مجوز رسمی دارند، اظهار کرد: به طور مثال در حال حاضر 280 نشریه دینی، 90 نشریه سینمایی و هنری، 85 نشریه در زمینه کودک و نوجوان، 10 عنوان نشریه در حوزه معلولان، 12 نشریه برای اقلیت های دینی، یک روزنامه سراسری برای ارامنه در حال انتشار است و این مسئله نشان دهنده گستره وسیع حوزه مطبوعات در کشور است.