سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد  ::  13:04

شیروان وائلی، مشاور رئیس‌جمهوری عراق:

ماهیت موضع معصوم و عبادی در قبال تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مخالفت با اصل تحریم است

سرویس عراق و اقلیم کردستان - مشاور رئیس جمهوری عراق تاکید کرد که وی و نخست وزیر این کشور موضع مشترکی در قبال تحریم های آمریکا علیه ایران دارند و هر دو مخالف اصل اعمال تحریم هستند.

به گزارش کردپرس، روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط در گزارشی در شماره امروز (پنج شنبه) خودد از شیروان وائلی، مشاور فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق نقل کرده که ماهیت موضع وی و حیدر عبادی در قبال تحریم های اقتصادی اخیر آمریکا علیه ایران، مخالفت با اصل تحریم می باشد چرا که اعمال تحریم بیشتر از نظام های حاکم، ملت ها را مجازات می کند.

به گفته وائلی، عراق نیز پیش از این از اعمال تحریم های بین المللی در دوره رژیم بعث رنج برده جایی که هیچ گونه تاثیری بر این رژیم نداشته با این حال پیامدهای شدید و تاثیرات نامطلوبی روی شهروندان گذاشته است.

مشاور رئیس جمهوری عراق ضمن تاکید بر این که روابط ویژه میان کشورش و همسایه شرقی آن ایران برای همگان مشخص است و آمریکا نیز باید این مسئله را درک کند، خاطر نشان ساخت که اظهارات عبادی مبنی بر این که عراق با وجود مخالفت با تحریم های علیه ایران، بدان پایبند خواهد بود بدین معنی است که وی می خواهد روشن سازد که منافع کشور در اولویت قرار دارد.