سرویس اقلیم کردستان
آخرین خبرهای اقلیم کردستان
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد  ::  13:53

عضو مجمع ملی جنبش تغییر:

مسعود بارزانی حق ندارد به نمایندگی از همه کردها اظهارنظر کند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- عضو مجمع ملی جنبش تغییر در واکنش به اظهارات رهبر حزب دمکرات در مورد حقوق کردها و روابط اربیل و بغداد تأکید کرد که وی حق ندارد به نمایندگی از تمام کردها به اظهارنظر پرداخته و خود را نماینده همه آنان بداند.

به گزارش کردپرس، چالاکی مهندس طی گفتگو با سایت خبری اس. ان. ان، به اظهارات اخیر مسعود بارزانی رهبر حزب دمکرات کردستان که اعلام کرده بود استقلال حق خدادادی کردها است؛ واکنش نشان داد.

بارزانی در اظهارات خود  گفته بود که  هیچ کس نمی تواند این حق را از کردها غصب کند و آنان در عراق دنباله‌ روی را نخواهند پذیرفت، و همچنین بر اصرار و پافشاری کردها برای ساختن عراقی دمکرات و فدرال بر اساس قانون اساسی این کشور تأکید کرد.

چالاکی مهندس با اشاره  به اینکه بارزانی اکنون دیگر در مقام ریاست اقلیم کردستان نیست و فقط رهبر حزب دمکرات محسوب می شود؛ تأکید کرد که وی حق ندارد به نمایندگی از طرف تمام کردها به اظهار نظر پرداخته و خود را نماینده همه آنان بداند.

وی افزود کسی می تواند با زمان تهدید سخن بگوید که در موضع قدرت قرار داشته باشد.

عضو مجمع ملی جنبش تغییر گفت که پیگیری حق استقلال از طریق سیاست های حزب دمکرات و زبان تهدید امکان پذیر نیست و این مسئله مستلزم به کارگیری راه های دیپلماتیک است؛ زیرا زبان تهدید و سرکشی های حزب دمکرات اقلیم کردستان را به وضعیت نابسامان کنونی کشانیده  است.