سرویس کرمانشاه
آخرین خبرهای کرمانشاه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  17:01   

انجمن صاحبان مطبوعات کرمانشاه تشکیل می شود

سرویس کرمانشاه- جلسه‌ی هم اندیشی بخش خصوصی با مدیران مطبوعات استان کرمانشاه در سالن جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، پیرو مصوبه‌ی مورخ 31 اردیبهشت 97 هیات راهبردی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، در خصوص تشکیل «انجمن صاحبان مطبوعات » در سطوح ملی و استانی، امروز (18 مرداد) جلسه‌ی هم اندیشی بخش خصوصی با مدیران مطبوعات استان کرمانشاه در سالن جلسات اتاق بازرگانی برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه در این نشست گفت: اگر اصحاب رسانه در استان کرمانشاه با تشکیل این انجمن موافق باشند، زمینه‌ی مشارکت برای صاحبان رسانه های محلی فعال فراهم خواهد شد و پس از جذب مشارکت، مجمع عمومی مؤسسین این انجمن برگزار می گردد.

کیوان کاشفی با اشاره به اینکه «انجمن صاحبان مطبوعات» کاملاً مستقل خواهد بود، تأکید کرد: اتاق بازرگانی فقط امور مربوط به تشکیل انجمن و ارائه‌ی حمایت‌های مادی و معنوی به آن را پیگیری می کند.

وی اظهار کرد: بعد از اینکه تشکل‌های استانی به حد نصاب رسیدند و مجمع آنها تشکیل شد تشکیل این انجمن را در سطح ملی پیگیری خواهیم کرد تا در نهایت انجمن صاحبان مطبوعات ایران تشکیل ‌شود.

عضو هیأت رئیسه اتاق بازرگانی ایران تقویت رسانه‌ها و مطبوعات به عنوان یک بنگاه افتصادی را از اهداف تشکیل این انجمن دانست و اظهار کرد: انجمن صاحبان مطبوعات می‌تواند به افزایش ارتباط رسانه‌ها با اتاق بازرگانی، افزایش اطلاعات اقتصادی رسانه‌ها، تقویت بنیه مطبوعات، حضور موثر رسانه‌ها در رویدادهای اقتصادی، اصلاح قوانین برای حمایت از رسانه‌ها کمک کند.

بیان نظرات و پرسش هایی در خصوص این انجمن از سوی اصحاب رسانه و ارائه‌ی توضیحاتی توسط رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه پایان بخش این جلسه بود.
لازم به ذکر است اصحاب مطبوعات فعال کرمانشاه می توانند برای مشارکت در تشکیل این انجمن از طریق خانه‌ی مطبوعات استان کرمانشاه ثبت نام کنند.