انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  18:46   

در نشست نماینده مجلس با خبرنگاران مطرح شد؛

گله مندی از تاخیر در انتخاب فرمانداران سقز و بانه/ تاکید بر بازگشایی بازارچه مرزی سیف

سرویس کردستان- نشست نماینده سقز و بانه در مجلس با خبرنگاران شهرستان سقز به مناسبت روز خبرنگار در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور برگزار شد.

به گزارش کردپرس؛ در ابتدای این نشست خبرنگاران به بیان موارد و سوالاتی از جمله: وضعیت فرودگاه، کمربندی و جاده های بین شهری و روستایی، عدم پاسخگویی برخی مدیران، چرایی تاخیر در انتخاب فرماندار جدید سقز، ضرورت توجه به اقتصاد و معیشت مردم، خوابگاه ورزشکاران، تغییرات مدیریتی شهرستان، بستن مرزها، اختلافات برخی اعضای شورای شهر با نماینده و ایجاد بی اعتمادی در بین مردم، علت انتقالی وی از وزارت علوم به وزارت نفت، ورزش بانوان، برگزاری جشنواره های موازی هنری و...پرداختند.

سپس نماینده سقز و بانه، خبرنگاران را نماینده افکار عمومی دانست و گفت: ارتباط و پاسخگویی مسئولان به رسانه ها موجب شفاف سازی و پیشرفت کارها می شود، لذا باید ارتباط مسئولان با رسانه های شناسنامه دار تقویت شود، زیرا این رسانه ها خواسته ها و مطالبات مردم را منعکس می کنند.

گله مندی از تاخیر در معرفی فرمانداران جدید سقز و بانه

محسن بیگلری ضمن گله مندی از تاخیر در معرفی فرمانداران جدید شهرستان های سقز و بانه گفت: این گله مندی را به استاندار و وزارت کشور اعلام نموده ام و نباید بیش از این کارها به تاخیر بیفتد.

مطالبه بازگشایی مرز سیف از 2 مسئول کلیدی حاکمیت

وی به مطالبه عمومی مردم شهرستان سقز برای بازگشایی بازارچه مرزی سیف اشاره  کرد وگفت: من در 2 نشست مهم این مطالبه را مطرح و پیگیری نمودم؛ در جلسه شورای اداری با حضور وزیر اطلاعات، بازگشایی بازارچه سیف را مطالبه عمومی اعلام کردم و در نشست با معاون پارلمانی وزارت کشور، شرط پس گرفتن طرح سوال و امضای استیضاح وزیر کشور را بازگشایی بازارچه سیف اعلام نمودم.

بیگلری افزود: قرار است بزودی همراه استاندار و معاونین وی سفری به اقلیم کردستان داشته باشیم، بازگشایی این بازارچه یکی از محورهای کاری این سفر خواهد بود.

ضرورت تغییر مدیران بالای 6 سال سابقه

وی به تغییرات مدیریتی اشاره و گفت: تغییر و تحولات مدیریتی باید معطوف به وضعیت بهتر باشد، لذا لازمست مدیران با سابقه بالای 6 سال در شهرستان ها، جای خود را به افراد جدید بدهند و از تجربه آنان در جای دیگر و یا در صورت امکان بالاتر استفاده شود، کما اینکه گزارش قبلی خبرنگاران در معرفی 17 مدیر در این رابطه مورد توجه قرار گرفته و ادامه خواهد یافت.

بیگلری در مورد مدیران بازنشسته هم گفت: اگر مدیر بازنشسته ای داشته باشیم، طبق قانون ادامه کار وی قانونی نیست و باید جای خود را به افراد جدید بدهد.

نماینده سقز و بانه با بیان اینکه سقز قطعاً صاحب فرودگاه خواهد شد،خاطرنشان ساخت:  منابع مالی پروژه مشخص شده و 2 پیمانکار مشغول کار هستند، اما انتخاب پیمانکار بعدی بنا به دلایل نامشخص به تاخیر افتاده، ولی در کل روال کار مشخص شده، اما زمان اتمام پروژه را نمی توان دقیق اعلام نمود.

وضعیت فرودگاه

بیگلری به برخی نشست های انجام شده با مسئولان کشوری و وزارتخانه ها با حضور شهردار و شورای شهر گفت: در این نشست ها بنده، دستورات لازم را از مسئولان برای اعطای سهمیه قیر و برخی حمایت ها و مساعدت ها برای شهرداری گرفته ام، اما جذب این سهمیه ها و اجرایی شدن دستورات نیازمند پیگیری جدی خود شهرداران و اعضای شورای شهرها می باشد.

وی به گرفتن سهمیه ارزی دولتی توسط برخی شرکت ها اشاره و گفت: از فعالیت های کارآفرینی شرکت ها تشکر می کنیم، اما انتظار داریم وقتی سهمیه ارزی یا شکر گرفته و یا می گیرند اقدام به توسعه فعالیت ها بکنند، نه اینکه فعالیت ها و نیروی کار را تعدیل نمایند.

بیگلری در پاسخ به سوالی اعلام نمود با هیچ شرکت و یا شخصی شراکت نداشته و سهمیه ای ندارم.

توضیح انتقالی به وزارت نفت

وی در مورد انتقال خود از وزارت علوم به وزارت نفت گفت: بنده مثل بسیاری دیگر از نمایندگان حال و ادوار از وزارتخانه ای به وزارتخانه دیگر منتقل شده ام، در آخرین بار هم بنده و 4 نماینده دیگر به وزارت نفت منتقل شدیم، حقوقم در وزارت علوم 4 و نیم میلیون و در وزارت نفت 6 میلیون تومان است، ضمن اینکه در حال حاضر 52 نماینده دیگر نیز از مجلس حقوق نمی گیرند.

بیگلری گفت: برخی موارد مطرح شده مثل دوشغله بودن و استخدام جدید بنده مواردی انحرافی و غیرواقعی است و هیچ گونه امتیازی غیرقانونی نگرفته ام.

وی همچنین بیان نمود: در جلسات آینده برخی مدیران را به این نشست ها دعوت می کنیم تا با حضور خبرنگاران پاسخگوی عملکرد خود باشند، لذا امیدواریم با مطالبه گری و پیگیری های مشترک بتوانیم کمک بهتری به توسعه منطقه بکینم.