انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  20:24   

رئیس مشترک کنگره روابط خارجی کانتون جزیره اعلام کرد:

520 تروریست داعشی از 44 کشور جهان در زندان های کردستان سوریه هستند

سرویس سوریه - عبدالکریم عمر، رئیس مشترک کنگره روابط خارجی کانتون جزیره در اظهاراتی با اشاره به تروریست های داعشی در زندان های کردستان سوریه عنوان کرده است: 520 تروریست داعشی از 44 کشور جهان در زندان های کردستان سوریه هستند.

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عبدالکریم عمر، رئیس مشترک کنگره روابط خارجی کانتون جزیره در اظهاراتی با اشاره به تروریست های داعشی در زندان های کردستان سوریه عنوان کرده است: در زندان های کردستان سوریه نزدیک به 520 تروریست داعشی زندانی هستند. در خصوص استرداد تروریست های داعشی به کشورهایی که شهروندان آن کشورها هستند مذاکرات ادامه دارد. 3 تن از تروریست های داعشی که شهروند اندونزی بودند را تحویل مقامات این کشور دادیم. در چند روز اخیر نیز دفتر یگان های مدافع خلق زنان YPJ یک تروریست زن داعشی با تابعیت آمریکایی را به همراه 4 کودک آمریکایی تحویل پلیس فدرال آمریکا داده است. اکنون نیز در حال مذاکره با کانادا هستیم. کانادا خواستار تحویل شهروندان خود است.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: از 44 کشور مختلف جهان از جمله ترکیه، تونس، عربستان سعودی، آلمان و ... تروریست های داعشی در زندان های ما هستند. ما با هزاران شهیدی که در این راه دادیم تروریست های داعشی را شکست دادیم و اکنون نوبت به متفق هایمان رسیده است تا به مسئولیت های خود عمل کرده و شهروندان داعشی خود را تحویل گرفته و به زندان های خود ببرند. مذاکراتمان با کشورها در این خصوص ادامه دارد.

عبدالکریم خاطرنشان کرد: ماندن آنان در اینجا یک تهدید بزرگ و یک مسئولیت خطیر است. هیچ کس در این خصوص به ما کمکی نمی کند. به زنان و کودکان داعشی ها در خصوص ترور آموزش هایی دادیم. ولی یک بار دیگر باید آموزش ببینند. بیشتر اعضای داعشی ها 4 زن دارند. بیشتر آنان ازدواج های رسمی نبوده و مدارکی ندارند. زنان و کودکان به ملیت های مختلف و تابعیت کشورهای مختلف هستند که این موضوع کار را برایمان سخت می کند. نزدیک به 550 زن و حدود 1200 کودک در کمپ های روژ، حول و عین عیسی نگهداری می شوند. برخی از زنان و کودکان داعشی ها می خواهند از آنجا خارج شوند زیرا از اعدام می ترسند. در حالی که ما مجازات اعدام را قبول نداریم.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه