سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  20:34   

فعالیت نشریه اقتصادی کردی زبان (Abori) در ترکیه از سرگرفته شد

سرویس ترکیه - با اتمام وضعیت اضطراری در ترکیه فعالیت نشریه اقتصادی "آبوری" (Abori) که به زبان کردی – ترکی با مرکزیت دیاربکر ترکیه چاپ می شد از سر گرفته شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از روزنامه دیوار، با اتمام وضعیت اضطراری در ترکیه فعالیت نشریه اقتصادی "ئابووری" (Abori) که به زبان کردی – ترکی با مرکزیت دیاربکر ترکیه چاپ می شد از سر گرفته شده است.

این نشریه که در پی کودتای نافرجام 15 جولای 2016 و اعلام وضعیت اضطراری در کشور توقیف شده بود؛ بعد از نزدیک به 2 سال تعطیلی بار دیگر فعالیت های خود را آغاز کرده است.

ویسی پولات سردبیر این نشریه در اظهاراتی عنوان کرده است: اصولی که نشریه برای خود تعیین کرده است شامل مواردی اعم از: توسعه اقتصادی منطقه کردنشین ترکیه، بررسی پارامترهای تغییر معیارهای اجتماعی – اقتصادی منطقه و تجزیه و تحلیل فرصت های جدید سرمایه گذاری در منطقه کردنشین ترکیه است. در کنار این، نشریه تنها به فرصت های سرمایه گذاری و مطالبات اقتصادی منطقه نمی پردازد، بلکه مقوله های مهمی همچون بیکاری، محیط زیست، تعادل های ماکرو – اقتصادی و بازارهای مختلف را مورد نظر می گیرد. همچنین برای پیش بینی تحولات اقتصادی ترکیه و خاورمیانه نظرات اساتید دانشگاهها و آنالیزهای صورت گرفته در این خصوص را پوشش می دهد.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه