انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  20:52   

به بهانه روز خبرنگار انجام شد:

تجلیل از خبرنگارن جنوب استان آذربایجان غربی در شهرستان نقده

سرویس آذربایجان غربی_ به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار از جمعی از خبرنگارن فعال در رسانه های جنوب استان آذربایجان غربی تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار کردپرس، در مراسمی که روز پنجشنبه (18 مرداد) با حضور مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، امام جمعه ، فرماندار، جمعی از مسئولان شهرستان نقده و خبرنمگاران فعال در جنوب استان آذربایجان غربی در محل سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نقده برگزار شد از    

حاج آغا ابراهیمی امام جمعه نقده در ابتدای این مراسم طی سخنانی گفت: خبرنگاری جز حرفه های مقدسی است که یکی از پایه های اساسی تبلیغات در جهان شل میدهد.

وی در ادامه ضمن اینکه خواهان حمایت و توجه بیشتر مسئولین به خبرنگاران شد، اظهار داشت: اگر خبرنگاران بتوانند وقایع را درست مخابره کنند و به گوش مسئولین برسانند شاهد تحول عظیم در جامعه خواهیم بود لذا امیدواریم که خبرنگاران در بازنشر وقایع با صداقت عمل کنند.

پیر بداقی ؛ رئیس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی هم در ادامه این مراسم گفت: همه ما بر این امر باور داریم که جهان مرحله انفجار اطلاعات را سپری میکند و این رسالت یک خبرنگار را در جهان امروز بسیار سنگین تر از قبل می کند.

 وی ادامه داد:  اکنون با پدیده شهروند خبرنگار مواجه هستیم لذا ارتباطات دیگر مرزها در را شکافته و امروز برای گذر از دوران شهروند خبرنگاری نیاز به یک جریان توسعه خبرنگاری داریم که متکی به 3 مقوله توسعه کیفی ؛ توسعه سطحی و توسعه حجمی می باشد.

رئیس خانه مطبوعات استان آذربایجان غربی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: با توجه به حساسیت بیشتر مناطق کشور از نظر ترکیب بافت جمعیتی بویژه استان آذربایجان غربی،  فعالیت رسانه ها و خبرنگاران در این مناطق باید بسیار سنجیده و همراه با عقل و به دور از هرگونه احساس و تنش باشد، چرا که کمترین خطا در عرصه رسانه در این مناطق بیشترین آسیب را به وفاق اجتماعی، همبستگی ملی و محلی مناطقی همچون استان ما وارد میکند.

پیر بداقی با اشاره به این نکته که توانایی رشد امید در جامعه بدست توانای خبرنگاران رقم می خورد، اضافه کرد : آذربایجانغربی رنگین کمان اقوام است لذا باید با دقت بیشتر در نگارش خبرها و مطالب منتشره با رعایت همه جوانب اقدام شود.

مهندس فرامرزی؛ فرماندار شهرستان نقده هم در ادامه این جلسه ضمن تبریک روز خبرنگار به جمع حاضر گفت : خبرنگاران زبان گویای مردم و دادرسان قشر مظلوم جامعه هستند لذا باید بر اساس منطق و در راستای شفاف سازی مشکلات و مسائل جامعه و انتقال آن به مسئولان مربوطه گام بردارند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه وجود خبرنگاران برای جامعه نعمت بزرگی هست، ادامه داد: ‌خبرنگاران بعنوان چشم و گوش بینای جامعه رسالت خطیر و بزرگی بر عهده دارند، لذا در این راستا هر اندازه نگاه خبرنگار همراه با نقد منصفانه مسئولان واقع بینانه تر باشد بدون شک باعث رفع مشکلات مملکت و پیشرفت جامعه خواهد شد.

مصطفی نژاد رئیس انجمن خبرنگاران جنوب استان آذربایجان غربی؛ هم در این مراسم ضمن مطرح کردن بسیاری از دغدغه های خبرنگاران گفت: مسئولان همیشه آمادگی شنیدن مشکلات خبرنگاران را دارند اما دریغ از اقدام در راستای رفع آنها و این همان درد یک خبرنگار است که باید شنیده شود.