سرویس سوریه
آخرین خبرهای سوریه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  20:55   

مرکز فرماندهی کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه:

استان دیرالزور بطور کامل از اشغال داعش آزاد شد

سرویس سوریه - مرکز فرماندهی کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه طی بیانیه ‌ای اعلام کرد که استان دیرالزور به طور کامل آزاد شده است.

به گزارش کردپرس به نقل از هاوارنیوز، مرکز فرماندهی کل نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه طی بیانیه ‌ای اعلام کرد که استان دیرالزور به صورت کامل آزاد شده است. در بیانیه ارتش دموکراتیک سوریه آمده است: نبردی که برای آزادسازی شهرک دشیشه از 3 ژوئن 2018 میلادی با همکاری ارتش عراق و ائتلاف بین ‌المللی برای تأمین امنیت مرزهای سوریه - عراق و همچنین آزادسازی روستاهای اطراف حسکه از اشغال تروریست های داعش آغاز شده بود، با موفقیت به نتیجه رسید. عملیات از دو محور شدادی و هوله آغاز شده و مساحتی به وسعت 7 هزار و 136 کیلومتر مربع و به طول 191 کیلومتر در مرز سوریه با عراق به اضافه شهرک دشیشه و تمام روستاهای آن منطقه آزاد شد. همچنین روستاهای حومه شهرک الثوار و مرکده واقع در کناره رودخانه خابور و دروازه مرزی تل سفوک آزاد شدند. نیروهای ما به مناطق تحت کنترل ارتش عراق در خاک عراق رسیده و اینگونه تمام خاک استان دیرالزور از اشغال داعش آزاد شد.

در این بیانیه آمده است: در این عملیات ها نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه صدها غیرنظامی را نجات داده و صدها شهروند غیرنظامی دیگر را که در روستاهای تحت اشغال بودند پس از نجات به مناطق امن منتقل کردند. مبارزان چندین میدان مین ترویست های داعش را کشف و با تلاش یگان‌ های ویژه خنثی ‌سازی کردند. همچنین چندین تونل داعش کشف و منهدم شدند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#سوریه
#داعش
#نیروهای دموکراتیک سوریه