سرویس ترکیه
انتشار:  پنج‌شنبه 18 مرداد 1397  ::  22:19   

مهمترین تحولات روز پنجشنبه 18/5/1397 در ترکیه

سرویس ترکیه – نگاهی به مهمترین تحولات روز پنجشنبه 18 مرداد 1397 در کشور ترکیه می اندازیم

  • هیئت اعزامی ترکیه به آمریکا در راه بازگشت به آنکارا

هیئت 9 نفره ترکیه متشکل از اعضای وزارت خانه دادگستری، منابع طبیعی و انرژی و امور خارجه ترکیه به ریاست صدات اونال برای دیدار با مقامات آمریکایی پیرامون تنش های به وجود آمده در روابط دو کشور به واشنگتن سفر کردند و بعد از 9 ساعت تماس های دیپلماتیک مختلف در آمریکا در سایه سکوت کامل وزارت امور خارجه دو کشور به آنکارا بازگشتند.

  • روزنامه وال استریت ژورنال: توافق میان هیئت ترکی و آمریکایی حاصل نشد؛ تحریم های جدید در راه است

در پی سفر کوتاه هیئت ترکیه ای به واشنگتن و دیدار با مقامات آمریکایی در خصوص تنش های اخیری که در روابط دو کشور به وجود آمده است است، روزنامه اقتصادی وال استریت ژورنال در خبری با اشاره به این دیدارها عنوان کرده است: مقامات آمریکایی که با هیئت ترکیه دیدار کرده اند خواستار آزادی فوری کشیش برانسون شدند که مقامات ترکیه این موضوع را قبول نکرده اند. این وضعیت در حالی که بحران در روابط دو کشور را عمیق تر می کند زمینه های لازم برای دولت ترامپ در راستای اعمال تحریم های جدید علیه ترکیه را نیز آماده کرده است.

  • عثمان اوجالان: حکومت جدید ترکیه برنامه ای برای حل مسئله کردها ندارد

عثمان اوجالان، برادر عبدالله اوجالان رهبر دربند PKK در اظهاراتی با اشاره به سیاست جدید حکومت ترکیه در قبال کردها عنوان کرد: حکومت جدید ترکیه برنامه ای برای حل مسئله کردها ندارد، میان حکومت جدید ترکیه و حزب کارگران کردستان (PKK) تلاش هایی برای ایجاد روند مذاکرات صلح جدیدی صورت نگرفته است.

  • نوریه گولمن بار دیگر دستگیر شد

انجمن حقوق ملت ها در صفحه توئیتر خود با اعلام دستگیری دوباره نوریه گولمن، معلم معترض به وضعیت اضطراری در ترکیه عنوان کرده است: نوریه گولمن و مهمت درسولو، موکل هایمان در بودروم توسط نیروهای پلیس این شهر بازداشت شده اند.

  • فعالیت نشریه اقتصادی کردی زبان (Abori) در ترکیه از سرگرفته شد

با اتمام وضعیت اضطراری در ترکیه فعالیت نشریه اقتصادی "ئابووری" (Abori) که به زبان کردی – ترکی با مرکزیت دیاربکر ترکیه چاپ می شد از سر گرفته شده است.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه