سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  00:27   

در پایبندی به تحریم‌های آمریکا علیه ایران/

سخنگوی دولت عراق: انتقال پول و معاملات بانکی با ایران را متوقف می‌کنیم

سرویس عراق و اقلیم کردستان - سخنگوی دولت عراق تاکید کرد که کشورش تنها در رابطه با معاملات بانکی و انتقال پول از تحریم های آمریکا علیه ایران تاثیر می پذیرد و در این زمینه نیز بدان پایبند خواهد بود.

به گزارش کردپرس، سعد الحدیثی، سخنگوی دولت عراق روز پنج شنبه در گفت و گو با المسله در توضیح موضع کشورش در قبال اجرای مرحله نخست تحریم های آمریکا علیه ایران، اعلام کرد که بغداد مخالف روی آوردن به تحریم و مجازات به عنوان ابزار حل و فصل اختلافات میان کشورها است چرا که یک گزینه اشتباه است و تنها به مردم و منافع شهروندان آسیب می رساند و بر نظام های حاکم تاثیر نمی گذارد.

الحدیثی ضمن اعلام این که مسئله مربوط به عراق در تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران بخش مربوط به معاملات بانکی و انتقال پول است، اظهار داشت: ممکن است به طور مشخص در بخش معاملات بانکی و انتقال پول روی روابط میان عراق و ایران تاثیر بگذارد در حالی که در مسائل دیگر ارتباطی با عراق ندارد.

سخنگوی دولت عراق همچنین تاکید کرد که دولت به منافع ملت خود اهتمام می ورزد و این مسئله نسبت به منافع دیگر در اولویت قرار دارد در حالی که مسئولیت دولت ها نیز دفاع از منافع ملی بدون آسیب رساندن به منافع شهروندان است.

الحدیثی در این باره افزود: بر اساس همین اصل نیز دولت به بخش مربوط به معاملات بانکی و انتقال مالی به وسیله دلار با ایران پایبند خواهد بود در حالی که در مسائل دیگر هیچ گونه مشکلی برای عراق وجود ندارد؛ پایبندی ما به این بخش برآمده از آن است که به هیچ وجه نمی خواهیم با عدم اجرای این بند به عراق و شهروندان آسیب برسانیم.