سرویس ترکیه
آخرین خبرهای ترکیه
انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  10:07   

متخصص ترکیه در موسسه واشنگتن برای سیاست خاورنزدیک:

آمریکا تا روز چهارشنبه به ترکیه مهلت داده است

سرویس ترکیه - سونر چاغاپتای، متخصص ترکیه در موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک در اظهاراتی با اشاره به دیدار هیئت ترک با معاون وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرده است: آمریکا برای آزادی کشیش برانسون تا روز چهارشنبه به ترکیه مهلت داده است.

به گزارش کردپرس، سونر چاغاپتای، متخصص ترکیه در موسسه واشنگتن برای سیاست خاور نزدیک در گفتگو با  فایننشیال تایمز با اشاره به دیدار اخیر هیئت ترکیه ای با معاون وزارت امور خارجه آمریکا در واشنگتن عنوان کرده است: جان سولیوان، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در دیدار با هیئت ترکیه عنوان کرده است که برای آزادی کشیش برانسون تا چهارشنبه هفته پیش رو مهلت دارید.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرده است: در واقع این یک التیماتوم جدی به ترکیه در راستای آزادی کشیش برانسون بود. رفتار آمریکا در این خصوص قاطعانه است دیگر جایی برای توافق و معامله قائل نیست.

این اظهارات در شرایطی بیان می شود که سفر 9 ساعته هیئت ترک به آمریکا و مذاکره با مقامات وزارت امور خارجه و وزارت خزانه داری آمریکا بدون نتیجه خاصی پایان یافته و مقامات ترکیه و وزارت خانه امور خارجه ترکیه هیچ اظهار نظری و بیانیه ای در خصوص این دیدار نداشتند.

 

کد خبرنگار: 30102

برچسب‌ها:
#ترکیه
#آمریکا