سرویس عراق
آخرین خبرهای عراق
انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  11:36   

درخواست سازمان ملل برای تسریع در تشکیل دولت جدید عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، از رهبران احزاب سیاسی این کشور خواست دولت جدید عراق را هرچه زودتر تشکیل دهند.

به گزارش کردپرس به نقل از شبکه تلویزیونی کردی زبان ان. آر. تی، یان کوبیچ با اشاره به اینکه در پی اعتراضات به نتایج اولیه از شمارش الکترونیکی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق، شمارش دستی این آرا انجام شده و این امر تشکیل دولت جدید این کشور را به تعویق انداخته، تأکید کرد که در حال حاضر بازشماری دستی نیز پایان یافته و لازم است که رهبران و احزاب سیاسی در این کشور هر چه زودتر برای تشکیل دولت ملی فراگیر و به دور از مذهب گرایی تلاش کنند و این پروسه را تسریع ببخشند.

نماینده سازمان ملل در عراق افزود که به دلیل، فساد، وضعیت دشوار معیشتی مردم عراق، بیکاری نبود، خدمات ضروری از جمله آب و برق، بیشتر مناطق عراق در ماه گذشته صحنه اعتراضات مردم بوده و دولت عراق نیز نتوانسته مطالبات و درخواست های تظاهرکنندگان را اجرا کند.

وی با تأکید بر اینکه باید سیاستمداران و دولتمردان عراق به خواسته های مردم خود گوش فرا دهند، اعلام کرد که تشکیل دولت جدید عراق می تواند روند اصلاحات اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در این کشور را تسریع ببخشد.