انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  11:45   

صدر همچنان در صدر و افزایش کرسی‌های فتح؛

اعلام نتایج بازشماری آرای انتخابات عراق بدون هیچ‌گونه تغییری در کرکوک و اقلیم کردستان

سرویس عراق و اقلیم کردستان - نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی عراق نشان داد که شمار کرسی های احزاب کرد هیچ گونه تغییری نداشته در حالی که در مجموع تنها یک کرسی میان ائتلاف های شرکت کننده جا به جا شده و اسامی پنج نامزد دیگر راه یافته به پارلمان تغییر کرده است.

به گزارش کردپرس به نقل از شفق نیوز، شورای کمیسیاران کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق شامگاه پنج شنبه نتایج فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور را اعلام کرد که بر اساس آن در 13 استان از جمله کرکوک و استان های اقلیم کردستان هیچ گونه تغییری صورت نگرفته در حالی که پنج استان دیگر شاهد جا به جایی یک کرسی میان ائتلاف های رقیب و تغییر پنج نامزد راه یافته به پارلمان بودند.

نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات عراق نشان می دهد که محمود القیسی از ائتلاف بغداد که پیشتر به عنوان یکی از نامزدهای راه یافته به پارلمان از این استان معرفی شده بود، کرسی خود را از دست داده و محمد صاحب الدراجی از ائتلاف فتح جای وی را گرفته است.

در همین حال، آزاد حمید شفی، نامزد کُرد ائتلاف سائرون در بغداد جای خود را به نسرین فاضل، دیگر نامزد این ائتلاف داد و در استان های الانبار دو نامزد، صلاح الدین یک نامزد و ذی قار نیز یک نامزد از ائتلاف های مختلف کرسی های خود را از دست دادند با این حال نامزدهای همان ائتلاف ها جای آنها را در پارلمان آینده این کشور گرفتند.

بر اساس نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته عراق، ائتلاف سائرون به رهبری مقتدی صدر با همان 54 کرسی از مجموع 329 پارلمان آینده این کشور، همچنان در صدر قرار دارد در حالی که ائتلاف فتح به رهبری هادی عامری با 48 کرسی به جای 47 کرسی قبلی در جای دوم قرار گرفته و ائتلاف نصر به رهبری حیدر عبادی نیز با همان 42 کرسی جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.

این در حالی است که 13 استان دیگر از مجموع 18 استان عراق از جمله کرکوک و استان های اقلیم کردستان یعنی اربیل، سلیمانیه و دهوک شاهد هیچ گونه جا به جایی کرسی و تغییر در نامزدهای راه یافته به پارلمان این کشور نبودند.

برچسب‌ها:
#عراق
#نتایج انتخابات
#بازشماری دستی
#تغییر نتایج
#کمیسیون انتخابات