سرویس عراق
انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  16:20   

هشدار آیت‌الله مدرسی نسبت به تلاش‌های مشکوک برای اختلاف‌افکنی میان ایران و عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از مراجع دینی شیعیان عراق ضمن یادآوری حمایت های ایران در مبارزه با تروریسم و بحران اقتصادی، از تلاش برخی جریان های مشکوک برای ایجاد اختلاف و تفرقه میان مردم دو کشور خبر داد.

به گزارش سرویس کردپرس به نقل از المربد، آیت الله محمدتقی مدرسی، از مراجع دینی شیعیان عراق پیش از ظهر امروز (جمعه) با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر این که برخی جریان های مشکوک در تلاش هستند میان مردم این کشور و برادران ایرانی اختلاف افکنی کنند، خاطر نشان ساخت: ارتباط ملت عراق با برادران (ایرانی) خود محکم تر از تمامی دسیسه ها می باشد و ما اقدامات برادران خود در روزهای مصیبت بزرگ هنگام شکست تروریست ها و همچنین پشتیبانی از اقتصاد کشور در بدترین شرایط را فراموش نخواهیم کرد.

این مرجع عراقی در اشاره به آغاز مرحله نخست تحریم های اقتصادی آمریکا علیه ایران نیز اظهار داشت: بیشتر کشورهای مهم جهان از جمله قدرت های بزرگ و کشورهای همسایه از قبیل ترکیه، سوریه، لبنان و پاکستان، با تحریم های اقتصادی مخالف هستند.

آیت الله مدرسی در این باره همچنین تصریح کرد: ملت عراق در چارچوب منافع عالی خود در کنار آنها می ایستد، امیدواریم که مصیبت کنونی آنها تنها به مثابه یک ابر تابستانی گذرا باشد و ما نیز هرگز به امانت های خود خیانت نخواهیم کرد.

برچسب‌ها:
#عراق
#ایران
#آیت الله مدرسی
#اختلاف افکنی
#تحریم اقتصادی