انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  16:26   

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی

ضرورت ارتقای حقوق فرهنگیان

سرویس کردستان –  نماینده مردم شهرستان بیجار  در مجلس شورای اسلامی گفنت: وضعیت معلمان در کشورهای همسایه بهتر از ایران است واین قابل قبول نیست.

حمدالله کریمی، در گفت گو با کرد پرس  با انتقاد از ناکافی بودن حقوق‌معلمان، عنوان کرد: در شرایطی که حقوق معلمان زحمتکش کشور بسیار کمتر از زحمتی است که آنان در این سمت بسیار مهم و حساس به عهده دارند، افزایش حقوق این فرهنگیان نباید با انحای مختلف حداقلی شود.

وی  گفت:رأی دیوان عدالت اداری درباره حذف ضریب‌ سختی‌ کار برای معلمان، قابل قبول نبود. زمانی که افزایش حقوق کارکنان دولت تا سقف ۱۸ درصد به تصویب رسید امیدواری‎هایی در معلمان ایجاد شد ولی در مقام اجرا این افزایش حقوق به هیچ عنوان مورد رضایت نیست.

نماینده مردم بیجار در مجلس افزود: بسیاری از کشورهای توسعه یافته آموزش و پرورش را در صدر دستگاه‎ های اجرای به لحاظ اخذ بودجه قرار می‌دهند ولی در کشور ما آموزش و پرورش در اولویت قرار ندارد.

رییس فراکسیون شاهد گفت: معلمان در کشورهای خارجی و حتی در برخی کشورهای همسایه بیشترین رده دستمزدی را دارند به طوری که اگر حقوق معلمان در این کشورها را به ریال تبدیل کنیم، نزدیک به ۱۵ میلیون تومان به صورت ماهانه حقوق دریافت می‌کنند.

حمداله کریمی در پایان افزود: وجود آرامش و نبود دغدغه خاطر برای معلمان یک ضرورت است که دولت وظیفه فراهم آوردن آن را دارد، در همه جای دنیا معلمان به قدری تأمین هستند که فراغ بال و فرصتی برای مطالعه دارند.