انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  17:15   

العربی الجدید به نقل از یک منبع محلی خبر داد:

هماهنگی اعراب و ترکمن‌های کرکوک برای تظاهرات در اعتراض به نتایج انتخابات

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یک منبع محلی از هماهنگی جریان های سیاسی عرب و ترکمن کرکوک برای برگزاری تظاهرات در اعتراض به نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی این استان مورد مناقشه خبر داد.

به گزارش کردپرس، یک منبع محلی در استان کرکوک امروز (جمعه) در گفت و گو با روزنامه العربی الجدید چاپ لندن اعلام کرد که جریان های سیاسی عرب و ترکمن در این استان مورد مناقشه واقع در شمال عراق در حال هماهنگی میان خود برای برگزاری یک تظاهرات گسترده در اعتراض به نتایج فرآیند بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی اخیر این کشور می باشند.

به گفته این منبع که نام وی فاش نشده، به دنبال آن که شورای کمیسیاران کمیسیون عالی مستقل انتخابات در عراق اعلام کرد که نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات کرکوک با نتایج شمارش الکترونیکی آرا مطابقت دارد، اعراب و ترکمن های این استان احساس می کنند در حق آنها بی عدالتی شده است.

منبع مذکور ضمن پیش بینی این که تظاهرات پیش رو در کرکوک شاهد برخورد میان معترضان و نیروهای امنیتی باشد که از برگزاری هر گونه تجمعی بدون دریافت مجوز رسمی جلوگیری می کنند، هشدار داد که اگر به سرعت به مسئله کنونی رسیدگی نشود احتمال دارد وضعیت در این استان از کنترل خارج گردد.

این در حالی است که کمیسیون انتخابات عراق شامگاه پنج شنبه نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات پارلمانی 12 مه گذشته این کشور را اعلام کرد و بر اساس آن نیز نتایج کرکوک شاهد هیچ گونه تغییری نسبت به نتایج شمارش الکترونیکی آرا نبود جایی که همچنان اتحادیه میهنی کردستان شش کرسی از مجموع 12 کرسی این استان در پارلمان آینده را از آن خود کرده و شش کرسی باقی مانده نیز به طور مساوی میان ائتلاف عربی و جبهه ترکمانی تقسیم شده است.

برچسب‌ها:
#عراق
#کرکوک
#نتایج انتخابات
#بازشماری آرا
#تظاهرات