انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  18:09   

جزئیات خروج نیروهای حشدالشعبی از شنگال

سرویس عراق و اقلیم کردستان- یکی از مقامات اتحادیه میهنی کردستان در شنگال اعلام کرد که نیروهای حشدالشعبی تحت فرماندهی علی کرویی از مناطق شنگال، زومار، ربیعه و عیاضیه به پایگاه نظامی سپایکر در استان صلاح الدین منتقل شده اند.
 

به گزارش کردپرس، روز پنج شنبه 18 مرداد/9 اوت، یکی از فرماندهان حشدالشعبی در شنگال که نخواست نامش فاش شود، در گفتگو با شبکه تلویزیونی کردی زبان ان. آر. تی، گفت که نیروهای حشدالشعبی از شنگال خارج شده اند؛ در این خصوص صالح گرگری مسئول شاخه حزب اتحادیه میهنی کردستان در شنگال به سایت خبری SNN گفت که نیروهای تحت فرمان علی کرویی از فرماندهان حشدالشعبی از شنگال خارج شده اند.

وی افزود که این نیروها تمام مناطق شنگال، زومار، ربیعه و عیاضیه را ترک و به پایگاه سپایکر واقع در استان صلاح الدین منتقل شده اند.

همچنین گفت که نیروهای لشکرهای 15 و تیپ های  72، 73، 74 ارتش عراق جایگزین نیروهای حشدالشعبی در این مناطق شده و حفظ امنیت شنگال را بر عهده گرفته اند.

گرگری هرگونه احتمال بازگشت نیروهای حزب دمکرات کردستان به این مناطق را تکذیب کرد.

شنگال در 3 اوت 2014توسط داعش اشغال شده و یک سال پس از آن توسط نیروهای پیشمرگ، گروه های اقماری پ.ک.ک، نیروهای ایزدی و با حمایت ائتلاف جهانی ضد داعش آزاد شد و اداره و امنیت این منطقه محل مناقشه و اختلاف میان این نیروها بوده است.

نیروهای حشدالشعبی از 16 اکتبر سال 2017 و پس از خروج نیروهای پیشمرگ از شنگال در این منطقه مستقر شده بودند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#شنگال