انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  20:10   

رئیس کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان:

انتخابات پارلمان کردستان در موعد مقرر برگزار می‌شود

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان، تأکید کرد که انتخابات پارلمان کردستان به هیچ عنوان به تعویق نیفتاده و در موعد مقرر آن برگزار می شود.

 

به گزارش کردپرس به نقل از رادیو کردی زبان نوا، هندرین محمد صالح اعلام کرد که در کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان به عنوان نهاد قانونی مسئول در برگزاری انتخابات پارلمان کردستان، به هیچ عنوان تعویق انتخابات پارلمان کردستان مطرح نشده و کمیسیون در حال به پایان رساندن آخرین مراحل برگزاری انتخابات دوره پنج، پارلمان کردستان است.

 رئیس کمیسیون عالی انتخابات و رفراندوم اقلیم کردستان، تأکید کرد که این انتخابات در موعد مقرر آن در 30 سپتامبر آتی برگزار می شود و تعویق آن به هیچ عنوان مطرح نیست.

وی افزود که تاکنون فقط 30 درصد واجدین شرایط رأی دادن در اقلیم کردستان برای دریافت کارت شرکت در انتخابات پارلمان اقدام کرده و کارت خود را دریافت کرده اند و ابراز امیدواری کرد که در مدت تمدید شده برای ثبت نام و دریافت کارت رأی‌دهی، شمار بیشتری از شهروندان برای دریافت این کارت اقدام کنند، زیرا بدون در دست داشتن کارت مذکور امکان شرکت در انتخابات وجود ندارد.

این در حالی است که شایعات و اخباری در رسانه های اقلیم در مورد احتمال تعویق این انتخابات منتشر شده و از جمله قباد طالبانی از اعضای ارشد اتحادیه میهنی و معاون نخست وزیر اقلیم کردستان اعلام کرده بود که تعویق انتخابات خواست همه احزاب اقلیم است و ملا بختیار مسئول امور اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی نیز برگزاری آن را در مقطع کنونی دشوار دانسته و به صورت تلویحی خواهان تعویق برگزاری انتخابات شد و لاهور شیخ جنگی دیگر عضو ارشد این حزب نیز تأکید کرده بود که برای حفظ اتحاد کردها در بغداد باید انتخابات پارلمانی اقلیم به تعویق بیافتد.

اما حزب دمکرات و دیگر احزاب اقلیم با این سخنان مخالفت کرده و خواستار برگزاری انتخابات در موعد مقرر آن شدند.

برچسب‌ها:
#عراق
#اقلیم کردستان
#انتخابات پارلمان کردستان