انتشار:  جمعه 19 مرداد 1397  ::  20:27   

اعتراض دو حزب دیگر اقلیم کردستان به نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات مجلس عراق

سرویس عراق و اقلیم کردستان- حزب اتحاد اسلامی کردستان و حزب هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت تأکید می کنند که نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات مجلس عراق غیرواقعی بوده و آن را کاملاً رد می کنند.

به گزارش کردپرس، عثمان کاروانی عضو شورای رهبری حزب اتحاد اسلامی کردستان در گفتگو با سایت خبری خندان گفت که عملکرد کمیسیون عالی انتخابات عراق در بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق کاملاً با مصوبه مجلس این کشور در مورد بازشماری دستی آرا متناقض  است.

وی افزود که مصوبه مجلس عراق بر بازشماری کامل آرا تأکید داشت، اما کمیسیون بازشماری دستی را فقط در مورد شمار محدودی از آرا انجام داده است.

کاروانی  با تأکید بر اینکه اتحاد اسلامی کردستان تمام این نتایج اعلام شده از بازشماری دستی را رد می کند و آن را قبول ندارد، تأکید کرد که همراه با دیگر احزاب معترض به نتایج انتخابات در اقلیم، تمام تلاش خود را برای اعتراض به این نتایج و مطلع ساختن نمایندگان کشورهای دیگر اقلیم از این مسئله به کار می گیرند، زیرا به گفته وی نتایج اعلام شده، نتیجه واقعی آرای شهروندان نیست.

از سوی دیگر عثمان گولپی عضو شورای اجرایی هم‌پیمانی برای دمکراسی و عدالت در گفتگو با رادیو نوا، اعلام کرد که کمیسیون به جای بازشماری کامل تمام آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق، فقط تعداد محدودی از آرا را بازشماری دستی کرده و این اقدام نیز با هدف سرپوش گذاشتن بر تقلب انجام شده در انتخابات انجام شده و نتایج ثانویه اعلام شده نیز غیرواقعی است و این حزب نیز آن را رد می کند و حاضر به پذیرش نتایج اعلام شده نیست.

طبق نتایج اعلام شده از سوی کمیسیون عالی انتخابات عراق، نتایج بازشماری دستی آرای انتخابات دوره چهارم مجلس عراق، تغییر چندانی را نسبت به شمارش الکتریکی اولیه آن نشان نمی دهد.